Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Praca na delegacji - Niemcy

06-05-2015 r.

Jeżeli Twój pracodawca oddelegowuje Cię do pracy u naszego zachodniego sąsiada, możesz starać się o zwrot podatku i nie tylko. Z naszą pomocą dowiesz się, jakie przysługują Ci prawa oraz jak wykorzystać je na swoją korzyść!

 

Podstawowe informacje

Chcąc się rozliczyć i dostać zwrot podatku, warto wiedzieć parę podstawowych informacji. Pracując za granicą, zgodnie z Dyrektywą Unii Europejskiej, obowiązują Cię takie same normy prawne, co pracownika z Niemiec. Podlegasz zatem niemieckiemu prawu pracy. Twój pracodawca musi stosować stawki oraz wymiar godzinny pracy obowiązujący na terenie Niemiec.

Przepisy te uniemożliwiają również pogorszenie praw pracowniczych na czas Twojego pobytu za granicą.

 

Jak się rozliczać?

Zarabiając w Niemczech, wskazane jest byś rozliczał się z niemieckim fiskusem. Będąc na statusie delegacji do Niemiec – podlegasz prawu pracy z tego kraju. Dlatego Twój pracodawca z Polski – ma powinność stosowania zasad niemieckiego prawa pracy.

 

Co zrobić, aby odzyskać swoje pieniądze?

Wystarczy zgłosić się do rozliczenia za pośrednictwem CUF. Czeka na Ciebie średnio 3,5 tysiąca złotych!

 

Czy można ominąć kwestię ubezpieczeń społecznych?

Jeśli zostałeś oddelegowany na czas krótszy niż 24 miesiące, możesz odprowadzać składki do polskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – zamiast w Niemczech. Twój pracodawca powinien w Twoim imieniu pobrać z ZUSu zaświadczenie A1, inaczej formularz E101. Potwierdza ono fakt, że pracując za granicą, odprowadzamy składki ubezpieczenia społecznego  w Polsce. To jednak niestety nie wszystko. Niemiecki urząd skarbowy nie akceptuje dokumentów w języku polskim.

Chcąc rozliczyć się z podatków musimy uzyskać od naszego pracodawcy zaświadczenie w języku niemieckim. Zaświadczenie to musi koniecznie zawierać potwierdzenie opłacenia naszych składek, włącznie z pieczątką pracodawcy.

 

A co z branżą budowlaną?

Tu także możliwy jest zwrot potrąconego podatku. Pracownicy branży budowlanej muszą pamiętać o paru dodatkowych rzeczach. Pracodawca, delegując Cię do pracy do Niemiec, musi wysłać dokument określający liczbę pracowników oraz miejsca placu budowy do Urzędu Celnego za granicą, tj. Zollamt. Urząd niemiecki wymaga też przedstawienia dokumentu, który określa takie kwestie jak np. wszystkie adresy miejsca pracy, czy też odległość między daną budową, a adresem pobytu. Można także ubiegać się o zwrot SokaBau, czyli ze społecznej kasy branży budowlanej. Jak tego dokonać – zapoznaj się z naszymi wskazówkami: KLIKNIJ.

 

Pamiętaj, wszystkie dokumenty muszą być wydane w języku niemieckim lub tłumaczone na ten język. Tłumaczone muszą być nawet sformułowania (wymagane przez niemiecki urząd skarbowy), dotyczące określenia, w jakim celu wydano to oświadczenie.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci się upewnić, że posiadasz wszystko co potrzebujesz, aby uzyskać zwrot.

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Niemiec i Holandii. Zapraszamy!