Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Rozliczenie podatku z Anglii

Wielka Brytania: Odzyskaj podatek

WYPEŁNIJ FORMULARZ OBOK
To pierwszy krok, żeby Twoje pieniądze wróciły do Ciebie!

Zgłoszenie przez formularz obok to także gwarancja otrzymania R A B A T U  15%!!!

Rozliczenie podatku z Wielkiej Brytanii nie zawsze jest obowiązkowe, jednak warto je zrobić, bo dzięki temu odzyskasz pieniądze, które Ci się należą. Nie bój się wniosków podatkowych – we wszystkim Ci pomożemy. Nie tylko skontaktujemy się za Ciebie z urzędem, ale pomożemy wypełnić dokumenty i odzyskamy największy zwrot podatku! Gwarantujemy możliwie największy i najszybszy zwrot podatku. U nas rozlicza Cię oficjalny agent podatkowy, więc Twój wniosek w brytyjskim urzędzie będzie rozpatrywany priorytetowo. Jeśli pracowałeś jako tzw. self-employment (samozatrudnienie - CIS) lub self-assessment (status samorozliczenia) to masz obowiązek rozliczyć się z podatku w Wielkiej Brytanii.
Twoje pieniądze czekają na Ciebie i możesz je odzyskać aż do 5 lat wstecz!

W ramach rozliczeń z Wielkiej Brytanii wykonujemy rozliczenia z: Anglii, Walii, Szkocji oraz Irlandii Północnej.

Wypełnij formularz widoczny obok, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i prześle dokumenty e-mailem lub tradycyjną pocztą. Możesz też sam pobrać potrzebne dokumenty dostępne poniżej:

Pobierz dokumenty

Wypełnij je wg załączonej w plikach instrukcji i wyślij do nas!

Wielka Brytania

 

 

Dokumenty do pobrania dla osób posiadających kartę CIS lub obowiązek rozliczenia:

Obowiązek UK 23/24

Obowiązek UK 2022/23

Obowiązek UK 2021/22

 Obowiązek UK 2020/21

Krok po kroku

Z nami rozliczenie podatku z Wielkiej Brytanii przebiegnie bez problemu!
Wystarczy, że wypełnisz formularz widoczny obok (po prawej stronie) i poczekasz na kontakt naszego pracownika. Możesz też od razu wysłać nam wypełnione dokumenty, dostępne powyżej do pobrania.

Oprócz tego kompletu do Twojego zgłoszenia potrzebne są:

  • Dokument P45 – są w nim informacje o sumie całego wynagrodzenia i potrąconego podatku; P45 dostajesz zawsze w momencie, gdy kończysz pracę u danego pracodawcy; 

LUB

  • Dokument P60 – ten dokument jest wydawany po zakończeniu roku podatkowego przez angielskiego pracodawcę, jest to odpowiednik polskiego PIT11;

LUB

  • Payslipy – rozliczenia wypłaty, wydawane co tydzień lub co miesiąc; jeśli nie otrzymasz od pracodawcy P45 ani P60, możesz rozliczyć się na podstawie payslipów, jednak może trwać to dłużej;

LUB

  • Statement of earnings – dokument, który informuje o dochodzie i podatku, zwykle jest wystawiany przez pracodawcę na firmowym papierze, możesz go dołączyć, jeśli nie masz P45, P60 lub payslip;

LUB

  • Invoice – czasem zamiast powyższych dokumentów, otrzymasz od pracodawcy tylko invoice. Ten dokument posiadasz również wtedy, gdy pracujesz jako tzw. self-employment.

Sprawdź w Instrukcji pobranych dokumentów, czy potrzebujesz czegoś jeszcze.

Teraz możesz odpocząć, a my zajmiemy się resztą! Gdy otrzymamy od Ciebie komplet dokumentów, obliczymy ile zwrotu podatku Ci przysługuje. Następnie skierujemy Twoje rozliczenie do brytyjskiego urzędu HM Revenue & Customs. A Ty możesz oczekiwać na decyzję ze zwrotem podatku z UK!

Wszystko o podatku

1. Czas rozliczenia: zwrot Twoich pieniędzy od momentu wysłania rozliczenia do urzędu potrwa około 6 miesięcy.

2. Wysokość zwrotów: średnio nasi klienci odzyskują 3,3 tysiąca złotych.

3. Ile lat możesz rozliczyć: rozliczymy Cię aż do 5 lat wstecz.

4. Komu pomożemy z rozliczeniem z Wielkiej Brytanii:
Rozliczamy zwykłych podatników, marynarzy, osoby z samorozliczeniem (self-assesment) i samozatrudnieniem (self-employment - CIS), a także oddelegowanych. Nie martw się, gdy Twój czek jest przeterminowany – pomożemy Ci go zrealizować nawet po terminie.

5. Rok podatkowy i termin rozliczenia:
Rok podatkowy w Wielkiej Brytanii trwa od 6 kwietnia do 5 kwietnia roku kolejnego. Możesz rozliczyć się w dowolnym momencie, ale tylko jeśli jesteś pewien, że nie wrócisz do Wielkiej Brytanii przed 5 kwietnia. Termin obowiązkowego rozliczenia self-employment mija 31 października w przypadku wysłania deklaracji papierowej. Podatnicy, którzy swoje deklaracje wyślą online mają termin przedłużony do 31 stycznia następnego roku. W przypadku, gdy zarobiona przez Ciebie kwota nie przekracza kwoty wolnej od podatku w danym roku podatkowym (obecnie wynosi 12,5 tysięca GBP), możesz odzyskać cały nadpłacony podatek. W Wielkiej Brytanii, trzeba zgłaszać się na wszystkie przepracowane tam lata podatkowe, których jeszcze nie rozliczałeś (maksymalnie do 5 lat wstecz).

6. Pomóż nam jak najszybciej odzyskać Twoje pieniądze
Jakie mogą być powody opóźnień w zwrocie podatku:

  • tymczasowy numer ubezpieczenia National Insurance lub jego brak - numer ubezpieczenia National Insurance nie jest konieczny przy zgłaszaniu się z rozliczeniem podatku, jednak jego brak może skutkować przedłużeniem procedury zwrotu podatku;
  • nieujawnienie historii zatrudnienia lub części dochodów oraz podatków z danego roku – powinieneś zgłosić rozliczenia od wszystkich swoich pracodawców z danego roku podatkowego, w przeciwnym razie procedura opóźni się lub Twój zwrot będzie mniejszy niż powinien;
  • dostarczenie wyłącznie Payslipów, jako dokumentów do rozliczenia, czyli brak P45 lub P60 – opóźni Twój zwrot podatku.

7. Terminy:
Od momentu zgłoszenia rozliczenia podatku z UK do urzędu, w terminie do 6 miesięcy otrzymujemy zazwyczaj odpowiedź w Twojej sprawie. Procedura wydłuża się, gdy dane podane przez podatnika nie zgadzają z tymi, które posiada urząd, gdy są niekompletne lub gdy brakuje numeru NI. Jeśli nie ma żadnej decyzji podatkowej bez przyczyny - do urzędu zostaje zgłoszony monit podatkowy.

8. Kiedy otrzymasz zwrot podatku:
Gdy angielski urząd zdecyduje o zwrocie podatku, wyśle do Ciebie decyzję podatkową zawierającą kalkulację. W 2-5 tygodni od wystawienia takiego dokumentu, urząd wysyła czek z Wielkiej Brytanii. Zrobimy wszystko, żebyś otrzymał swoje pieniądze jak najszybciej! Zwrot może być przekazany Tobie przez nas na konto złotówkowe – jest to najkorzystniejsza forma. Oprócz tego, pieniądze mogą być przesłane przekazem pocztowym w złotówkach lub na konto walutowe w funtach brytyjskich.

9. Pracownik oddelegowany

Rozliczamy również pracowników oddelegowanych. Jeśli więc podatek był odprowadzany na terenie Wielkiej Brytanii, możemy przygotować deklarację podatkową. Wystarczy posiadać dokument od pracodawcy P45 lub P60 lub inny z powyższych. Jeśli podatek nie był odprowadzany na terenie Wielkiej Brytanii - niestety nie pomożemy z rozliczeniem.


Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zgłoś się do nas pod numerem telefonu 061 82 88 102 lub przez e-mail z zakładki KONTAKT. Z chęcią Ci pomożemy!

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Niemiec i Holandii. Zapraszamy!