Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Wybierz kategorię Aktualności: Wszystkie

Minijob i Midijob w Niemczech

11-05-2022r. kategoria: Niemcy

Czym jest Minijob?

To rodzaj dodatkowej pracy w Niemczech, której podejmują się zazwyczaj studenci, emeryci, renciści, a także inne osoby szukające dodatkowego zarobku. Praca ta uregulowana jest prawnie. Nakłada na pracownika i pracodawcę pewne ograniczenia i zobowiązania wynikające z niemieckiego prawa pracy i prawa cywilnego. Warto o nich wiedzieć, zanim zdecydujecie się na jedną z tych opcji.

Rodzaje Minijob

Wyróżniamy dwa typy Minijob:

1) 450-euro-Minijob – nazwa pochodzi od górnej granicy miesięcznego...

Życzenia świąteczne

15-04-2022r. kategoria: CUF

Pracownicy CUF-podatki.pl życzą Państwu zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych!

 

 

 

Odzyskaj zamrożony dodatek wakacyjny Feriepenge z Danii

07-04-2022r. kategoria: Dania

Zgodnie z nową ustawą dotyczącą Feriepenge w Danii (The New Danish Holiday Act) dodatek urlopowy zostaje ustawowo „zamrożony”. Decyzja ta dotyczy okresu pracy od 1 września 2019 roku do 31 sierpnia 2020 roku. Czy jest szansa na szybsze odzyskanie dodatku po wejściu nowych przepisów? Jeśli pracowałeś w Danii właśnie w tym czasie, koniecznie zapoznaj się z dalszymi instrukcjami!

Co to oznacza dla pracownika?

Zamrożenie środków to nic innego jak przejęcie uzbieranego przez pracownika tzw. urlopowego...

Odzyskaj podatek za 2021 rok już teraz!

01-02-2022r. kategoria: CUF

Rozpoczął się sezon na rozliczenia podatkowe dla Polaków pracujących za granicą w 2021 roku. Jeśli więc pracowałeś w Niemczech, Holandii, Austrii, Wielkiej Brytania, Irlandii, Belgii  lub Danii, zgłoś się do nas i odzyskaj swój podatek. To naprawdę proste. Zgłoś się do rozliczenia już teraz! Wystarczy, że wypełnisz formularz na naszej stronie (patrz na sekcję "Wypełnij formularz" widoczną po prawej stronie). Zgłoś się, a otrzymasz komplet dokumentów na swój e-mail! Zadzwonimy do Ciebie...

Życzenia świąteczne!

23-12-2021r. kategoria: CUF

Pracownicy CUF-podatki.pl życzą Państwu Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Niech świąteczny czas przyniesie Państwu radość, uśmiech i odpoczynek, a 2022 rok będzie dla Państwa dobry i łaskawy!

 

Wesołych Świąt!

 

Godziny pracy w okresie świątecznym

22-12-2021r. kategoria: CUF

Szanowni Państwo,

informujemy, że w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia zmieniają się godziny pracy naszej firmy:

  •      24.12.2020 – biuro i infolinia nieczynne;
  •      31.12.2021 – pracujemy w godzinach: 8:00-15:00 (infolinia: 9:00-15:00).


W pozostałych dniach pracujemy w standardowych godzinach pracy.

Przypominamy, że na naszej Infolinii działa VoiceBot, który udziela informacji na temat prowadzonych spraw 24/7! Dlatego jeśli sprawa jest zakończona lub w trakcie rozliczania,...

Z początkiem roku 2022 wejdą w życie zmiany, które wpłyną na pozyskiwanie świadczeń rodzinnych: 500+ w Polsce oraz Kindergeld w Niemczech.

16-12-2021r. kategoria: Niemcy

Od 1 stycznia 2022 roku zmienia się w Polsce instytucja odpowiedzialna za wnioskowanie o zasiłek na dzieci "500 plus". Do tej pory, przyznawaniem i wypłacaniem świadczeń zajmował się Urząd Wojewódzki, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej lub Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej. Od nowego roku funkcję tę przejmie Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Zmiana ma znaczenie w kontekście wnioskowania o Kindergeld w Niemczech. Do złożenia wniosku w instytucji Familienkasse, wymagane jest załączenie zaświadczenia...

Poznajcie Waszego nowego asystenta Voicebot!

26-11-2021r. kategoria: CUF

Z przyjemnością chcemy Państwa poinformować, że na naszej Infolinii będzie „pracował” Voicebot, czyli automatyczny asystent telefoniczny. Będzie on udzielał odpowiedzi na proste pytania naszych Klientów. Dzięki tej technologii, osoba dzwoniąca otrzymuje natychmiastowe wsparcie i nie musi czekać na połączenie z konsultantem.

Jak przygotować się do rozmowy z Voicebotem?

Zanim Voicebot udzieli informacji, poprosi o weryfikację. Dlatego należy przygotować:

  • numer Klienta lub numer sprawy;
  • datę urodzenia...

Długi weekend - godziny pracy

11-11-2021r. kategoria: CUF

Szanowni Państwo,

w związku z długim weekendem informujemy, że 11 listopada – nie pracujemy. Zapraszamy do kontaktu w piątek - 12 listopada w standardowych godzinach pracy:

biuro - czynne w godzinach: 8:00 - 16:00;
infolinia – czynna w godzinach: 9:00 - 16:00.
 

Życzymy udanego weekendu!

Pozdrawiamy, Zespół CUF

Wezwania z Belgii za rok 2020

11-10-2021r. kategoria: Belgia

Belgijski urząd skarbowy - Federale Overheidsdienst Financien rozpoczął wysyłanie wezwań do rozliczenia za rok 2020. Podatnicy otrzymują tzw. zieloną książeczkę czyli korespondencję o nazwie Aangifte in de belasting van niet-inwoners aanslagjaar 2021. Otrzymanie takiego listu oznacza, że należy jak najszybciej złożyć deklarację podatkową w belgijskim fiskusie – najlepiej wyznaczonym na piśmie terminie, czyli do 4 listopada 2021r. 

Przypominamy, że wszyscy podatnicy, którzy legalnie pracowali...

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!