Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Wybierz kategorię Aktualności: Wszystkie

Infolnia - chwilowe utrudnienia

29-03-2024r. kategoria: CUF
UWAGA
Mogą dziś występować chwilowe utrudnienia w kontakcie z naszą infolinią.
Trwają prace konserwatorskie, które uniemożliwiają rozmowę z Konsultantami pod numerem +61 8 288 102.
Nic straconego, możesz skontaktować się z nami w ten sposób:
????
????
????https://panel.cuf-podatki.pl
Do usłyszenia niedługo! ????

Zaświadczenie o dochodach UE/WE w Holandii nie zawsze potrzebne!

05-03-2024r. kategoria: Holandia

Belastingdienst, czyli holenderski urząd skarbowy wprowadził korzystną zmianę. Od tego roku, podatnik, który został uznany w poprzednich latach za rezydenta podatkowego, nie musi załączać zaświadczenia UE/WE. To dobra zmiana dla wszystkich osób pracujących w Holandii i chcących odzyskać podatek z tego kraju. Dzięki niej, urząd Belastingdienst będzie szybciej rozpatrywać sprawy podatkowe bez konieczności czekania na dosłanie dokumentu UE/WE. Zmiana ta dotyczy deklaracji podatkowych za lata: 2019,...

Urząd skarbowy w Holandii rozpoczął wysyłkę wezwań do rozliczenia za rok 2023

04-03-2024r. kategoria: Holandia

Pisma o nazwie „Aangiftebrief 2023”, zawierają termin, w którym należy złożyć zeznanie podatkowe. Obecnie urzędnicy wysyłają wezwania z terminem do 5 maja. Nierozliczenie się może nieść nieprzyjemne konsekwencje. Standardowa kara to 385 euro, ale może ona wzrosnąć nawet do kilku tysięcy euro! Dlatego nie należy ignorować pism z urzędu.

Przykładowy dokument znajdziesz tutaj --> https://bit.ly/wezwanie2023

Jeśli otrzymałeś korespondencję z urzędu skarbowego w Holandii (Belastingdienst)...

Rozliczenie podatki z Holandii za 2023 rok – co się zmieniło od nowego roku?

01-03-2024r. kategoria: Holandia

Z każdym nowym rokiem w krajowych systemach podatkowych zachodzą zmiany. Rządy, reagując na aktualną sytuację gospodarczą, modyfikują ordynację podatkową. Dlatego przygotowaliśmy zestaw najważniejszych aktualizacji dotyczących rozliczenia podatkowego w Holandii. Jest to kraj, do którego wciąż wyjeżdża wielu Polaków, dlatego warto wiedzieć, jakie zmiany zaszły w nowym roku podatkowym.

Progi podatkowe

Aktualnie w Holandii obowiązują dwa progi podatkowe:

  • I próg podatkowy: 36,93% dla dochodu do...

Dodatek zdrowotny Zorgtoeslag 2023

20-02-2024r. kategoria: Holandia

O zwrot dodatku do ubezpieczenia Zorgtoeslag za 2023 rok można ubiegać się tylko do końca sierpnia 2024 r.  Nie zwlekaj i zgłoś się już dziś. Możesz uzyskać aż 154 euro za każdy miesiąc pracy w Holandii. Kwota ta dotyczy podatnika, który składa wniosek indywidualnie. Jednak holenderski urząd umożliwia aplikowania wspólnie z partnerem fiskalnym, dzięki czemu możesz otrzymać nawet 265 euro za miesiąc pracy w tym kraju. Maksymalnie masz szansę uzyskać do 1 848 euro indywidualnie, a z partnerem...

Rozliczenie podatku w Irlandii – najważniejsze informacje

26-01-2024r. kategoria: Irlandia

Przygotowaliśmy garść przydatnych informacji dla osób chcących rozliczyć się z podatku w Irlandii. Warto zapoznać się z nimi na początku nowego roku podatkowego.

Gdzie należy się rozliczyć?

Organem decyzyjnym, jeśli chodzi o rozliczenie podatku na terenie Irlandii, jest urząd Revenue Comissioners, znajdujący się w Dublinie. Urząd umożliwia rozliczenie się elektronicznie, poprzez dostęp do swojego systemu. Nasza firma jako certyfikowany agent podatkowy ma taką możliwość, co znacznie przyspiesza...

Zmiany w niemieckim prawie podatkowym w 2024 roku

24-01-2024r. kategoria: Niemcy

Od 2024 roku w Niemczech weszły w życie ważne aktualizacje dotyczące prawa podatkowego. Najważniejsze z nich dotyczą:

  • wzrostu kwoty wolnej od podatku,
  • podwyższenia kosztów uzyskania przychodu na ryczałcie,
  • zmiany zasad doliczania ulgi za pracę zdalną,
  • możliwości pełnego odliczenia składek emerytalnych.

W dalszej części tekstu szczegółowo opisujemy te zmiany wraz ze skutkami, jakie niosą ze sobą dla podatników.

Wzrost kwoty wolnej od podatku

Za 2023 rok kwota wolna od podatku będzie wyższa...

Odzyskaj podatek za 2023 rok już teraz!

17-01-2024r. kategoria: CUF

Z radością informujemy, że rozpoczęliśmy wysyłkę deklaracji podatkowych za rok 2023 do niemieckiego urzędu skarbowego Finanzamt. Pierwsze deklaracje już za nami. Jeśli więc otrzymałeś kartę podatkową Lohnsteuerbescheinigung za 2023 rok od niemieckiego pracodawcy, zgłoś się do nas, by jak najszybciej cieszyć się zwrotem podatku. Posiadamy uprawnienia Steuerberatera, czyli niemieckiego doradcy podatkowego, dlatego nasze zeznania:

  •  są wysyłane on-line,
  •  urząd rozpatruje w pierwszej kolejności, ...

Otrzymaliśmy dotację z UE!

11-01-2024r. kategoria: CUF
Dzielimy się dzisiaj wspaniałą informacją!
Od lat naszym celem numer jeden jest zadowolenie naszych Klientów. Chcemy rozliczać Was jak najszybciej, według najwyższych standardów i zgodnie urzędowymi wymogami. Dlatego cieszy nas, że firma CUF sp z o.o. uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Opracowanie innowacyjnego procesu biznesowego poprzez stworzenie zrobotyzowanych algorytmów oraz środowiska wspierającego działanie łańcuchów procesów zrobotyzowanych w celu zautomatyzowanego generowania deklaracji podatkowych.”

 

Kinderbijslag - zasiłek rodzinny na dzieci z Holandii

21-11-2023r. kategoria: Holandia

Jeżeli aktualnie pracujesz w Holandii lub niedawno zakończyłeś pracę, możesz ubiegać się o świadczenie rodzinne z tego kraju.

Zasiłek można pobierać na dzieci niepełnoletnie, które przebywają i uczą się w Polsce.

Jednocześnie ubiegamy się o dodatek do zasiłku. Ma on nazwę Kindgebonden Budget i znacząco podwyższa kwotę świadczenia. Dzięki temu nawet pobierając świadczenia w innych krajach np. w Polsce – opłaca się wnioskować o zasiłek w Holandii.

Zasiłek wypłacalny jest kwartalnie,...

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Niemiec i Holandii. Zapraszamy!