Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Wybierz kategorię Aktualności: Wszystkie

Wezwania z Belgii za rok 2020

11-10-2021r. kategoria: Belgia

Belgijski urząd skarbowy - Federale Overheidsdienst Financien rozpoczął wysyłanie wezwań do rozliczenia za rok 2020. Podatnicy otrzymują tzw. zieloną książeczkę czyli korespondencję o nazwie Aangifte in de belasting van niet-inwoners aanslagjaar 2021. Otrzymanie takiego listu oznacza, że należy jak najszybciej złożyć deklarację podatkową w belgijskim fiskusie – najlepiej wyznaczonym na piśmie terminie, czyli do 4 listopada 2021r. 

Przypominamy, że wszyscy podatnicy, którzy legalnie pracowali...

Rozliczenie podatku przed zagranicznym urzędem skarbowym – czy jest się czego bać?

01-10-2021r. kategoria: CUF

Jeżeli po raz pierwszy planujesz rozliczenie podatku przed zagranicznym urzędem skarbowym, w głowie może pojawić się wiele wątpliwości: czy na pewno dobrze przygotowałem się do rozliczenia? Czy posiadam niezbędne dokumenty? Jakie trudności napotkam przy współpracy z zagranicznymi instytucjami?

Uspokajamy - początkowo proces złożenia deklaracji podatkowej wydaje się być skomplikowany, z pomocą może jednak przyjść firma rozliczająca podatek z zagranicy. Dlatego warto zadzwonić właśnie do nas....

Ulga na dziecko w Belgii – sprawdź, czy możesz ją doliczyć

25-08-2021r. kategoria: Belgia

Jeśli pracujesz w Belgii, na pewno wiesz, że zbliża się czas rozliczeń w tym kraju. Urząd skarbowy Federale Overheidsdienst Financiën (FOD), każdego roku, wysyła do podatników wezwania do rozliczenia. Jeśli więc w 2020 roku pracowałeś w Belgii, na przełomie października – listopada 2021 r. otrzymasz korespondencję z FOD z prośbą o rozliczenie ubiegłego roku.

Rozliczenie podatkowe w Belgii jest obowiązkowe. Co więcej, będąc w związku małżeńskim, masz obowiązek rozliczać się wspólnie....

Dodatek zdrowotny Zorgtoeslag za rok 2020

26-07-2021r. kategoria: Holandia

Do 10 sierpnia 2021 r. nasza firma przyjmuje wnioski o uzyskanie dodatku zdrowotnego tzw. Zorgtoeslag za rok 2020 r. Kompletne dokumenty można przesyłać do nas mailem lub tradycyjnie listem. Zorgtoeslag przysługuje każdemu, kto legalnie pracował w Holandii w roku 2020 i opłacał tam ubezpieczenie zdrowotne. Zachęcamy, by jak najszybciej złożyć dokumenty. Po 1 września wnioskowanie nie będzie już możliwe, a pieniądze z dodatku przepadną. Za cały rok pracy w Holandii można odzyskać nawet 1 248 euro,...

Niemcy wydłużają termin na złożenie deklaracji podatkowej za rok 2020

05-07-2021r. kategoria: Niemcy

Centralny Federalny Urząd Podatkowy poinformował o zmianach w terminach złożenia deklaracji do niemieckiego urzędu skarbowego.

Nie do 31 lipca, a do 31 października 2021 r. można składać zeznanie podatkowe za rok 2020 w Niemczech. Termin ten dotyczy osób, które podlegają obowiązkowemu rozliczeniu z niemieckim urzędem i składają wniosek samodzielnie.  

Wydłużony został także termin dla osób, które składają deklarację podatkową za pośrednictwem doradcy podatkowego. Do tej pory mogły to zrobić...

W jakim kraju rozliczać podatki? Czyli spór wokół rezydencji podatkowej

24-06-2021r. kategoria: Polska

Kwestia rozliczenia podatkowego spędza sen z powiek wielu Polakom. Czy pracując tylko za granicą, trzeba składać PIT w Polsce? Co uczynić w sytuacji, gdy rodzina mieszka w Polsce, a podatnik pracuje za granicą? Gdzie taka osoba ma rezydencję podatkową? Wiele podobnych pytań nurtuje naszych klientów na co dzień. Dlatego postaramy się odpowiedzieć na część z nich.

Najważniejszy pierwszy krok

To, czy masz obowiązek rozliczenia i wykazania zagranicznych dochodów w Polsce, zależy od tego, czy posiadasz...

Ulgi podatkowe, które warto uwzględnić w rocznym rozliczeniu podatku w Niemczech

02-06-2021r. kategoria: Niemcy

W Niemczech dostępne są liczne ulgi podatkowe i dodatki, które zwiększają kwotę podatku możliwą do odzyskania. Poniżej opisaliśmy te najbardziej popularne, które są najczęściej doliczane naszym klientom. Spójrz, jak ich dużo. Jeśli nie masz siły o nich czytać, od razu zgłoś się przez nasz formularz (widoczny z boku, po prawej stronie), a my złożymy wniosek podatkowy w zagranicznym Finanzamt w Twoim imieniu :)

Jeżeli mimo wszystko, wolisz zapoznać się najpierw z ulgami doliczanymi w Niemczech,...

Zostań naszym Autoryzowanym Partnerem!

18-05-2021r. kategoria: CUF
Jeśli prowadzisz biuro podatkowe lub rachunkowe i zgłaszają się do Ciebie osoby pracujące poza Polską - zostań naszym Partnerem! Wprowadź do swojego biura dodatkowe usługi: zagraniczne rozliczenia podatkowe. Od niemal 20 lat specjalizujemy się w rozliczaniu klientów indywidualnych pracujących w Niemczech, Holandii, Austrii, Danii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Belgii.  W swojej ofercie mamy także zasiłki z Niemiec, Holandii, Belgii.
 
Jeśli zostaniesz naszym Partnerem, będziesz mógł oferować klientom...

„Postojowe” w Niemczech, a obowiązek rozliczenia

04-05-2021r. kategoria: Niemcy

Jeśli pobierali Państwo w 2020r. tzw. postojowe Kurzarbeitergeld, czyli pomniejszone wynagrodzenie spowodowane pandemią COVID-19, będą musieli złożyć zeznanie podatkowe w niemieckim fiskusie. Obowiązek rozliczenia występuje, jeśli świadczenie wyniosło powyżej 410 euro rocznie. Postojowe, nazywane też zasiłkiem z tytułu pracy krótkoterminowej, wypłacane było milionom pracowników już od marca 2020 r., czyli od początku pandemii i trwa nadal. Dlatego, jeśli obecnie pobierają Państwo Kurzarbeitergeld,...

Kontakt z CUF - ważne informacje

27-04-2021r. kategoria: CUF

Szanowni Państwo,

przypominamy, że nasza infolinia (tel. 61 82 88 102) działa w godzinach 9-16 od poniedziałku do piątku. Zachęcamy także do kontaktowania się z nami mailowo pod adresem bok@cuf.com.pl - w przypadku zapytań mailowych, otrzymają Państwo odpowiedź mailem w przeciągu trzech dni roboczych. By obsługa Państwa zapytań odbywała się jak najbardziej sprawnie, prosimy przygotować numer Państwa sprawy już u nas prowadzonej - i podać go w tytule maila lub na infolinii.

Ze względu na to, że...

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!