Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Wybierz kategorię Aktualności: Wszystkie

Kinderbijslag - zasiłek rodzinny na dzieci z Holandii

21-11-2023r. kategoria: Holandia

Jeżeli aktualnie pracujesz w Holandii lub niedawno zakończyłeś pracę, możesz ubiegać się o świadczenie rodzinne z tego kraju.

Zasiłek można pobierać na dzieci niepełnoletnie, które przebywają i uczą się w Polsce.

Jednocześnie ubiegamy się o dodatek do zasiłku. Ma on nazwę Kindgebonden Budget i znacząco podwyższa kwotę świadczenia. Dzięki temu nawet pobierając świadczenia w innych krajach np. w Polsce – opłaca się wnioskować o zasiłek w Holandii.

Zasiłek wypłacalny jest kwartalnie,...

Wezwania do rozliczenia za 2022 roku z Belgii

20-09-2023r. kategoria: Belgia

Jak co roku, belgijski urząd skarbowy rozpoczął wysyłkę wezwań do rozliczenia. Osoby, które pracowały w Belgii w 2022 roku mogą otrzymać charakterystyczną korespondencję tzw. „zieloną książeczkę”. Pismo zatytułowane jest „Aangifte in de belasting van niet-inwoners aanslagjaar 2023”. Jeśli  podatnik otrzymał taki dokument, musi jak najszybciej rozpocząć rozliczenie. Na piśmie wskazana jest data, w której deklaracji musi wpłynąć do urzędu skarbowego. Poniżej zamieszczamy zdjęcie dokumentu....

Niemiecki numer identyfikacyjny Identifikationsnummer – informacja

07-08-2023r. kategoria: Niemcy

Niemiecki urząd poinformował, że od 2023 roku na wszystkich kartach podatkowych Lohnsteuerbescheinigung będzie musiał widnieć numer identyfikacyjny, czyli Identifikationsnummer. Numer ten jest odpowiednikiem polskiego PESEL i przydaje się podczas rozliczania podatku, a także pozyskiwania świadczeń z Niemiec. Pracodawca odpowiedzialny za wystawienie rocznej karty podatkowej będzie mógł złożyć wniosek o nadanie numeru swojego pracownika. Odpowiedni urząd przydzieli go podatnikowi.

Wprowadzona zmiana spowoduje...

Ważny komunikat dla klientów!

02-08-2023r. kategoria: CUF

Uprzejmie informujemy, że 4 sierpnia Infolinia dla nowych klientów, czyli numer telefonu 61 82 88 102 wew. 1 będzie nieczynna. Osoby zainteresowane rozliczeniem podatku lub pozyskaniem zasiłku mogą zgłosić się do nas przez formularz
zgłoszeniowy zamieszony na www --> https://cuf-podatki.pl/

Jeśli wolisz złożyć dokumenty osobiście, zapraszamy do biura w Poznaniu, które tego dnia będzie otwarte w standardowych godzinach pracy: od 8 do 16.


Pamiętaj, że zawsze możesz skontaktować się z nami mailowo:...

Zostań Autoryzowanym Partnerem CUF

30-07-2023r. kategoria: CUF
Zostań naszym Partnerem!

Prowadzisz biuro rachunkowe, biuro podatkowe, agencję zatrudnienia, a może biuro podróży? Twoi Klienci pracują za granicą i nie wiedzą, gdzie rozliczyć swoje zagraniczne dochody? Chętnie nawiążemy współpracę partnerską i pomożemy w rozliczeniu podatków zagranicznych Twoich Klientów.

Co zyskasz współpracując z nami?
✅dodatkowe pieniądze
✅rozszerzenie usług swojej firmy
✅nowe doświadczenie i wiedzę
✅przewagę nad konkurencją

Dowiedz się więcej ---> https://cuf-podatki.pl/chce-byc-partnerem/...

Zorgtoeslag 2022

26-07-2023r. kategoria: Holandia
Nie przegap terminu na złożenie wniosku o dodatek zdrowotny Zorgtoeslag z Holandii za 2022 rok.

Tylko do 16 sierpnia przyjmujemy kompletne dokumenty. Nie zwlekaj i odzyskaj swoje pieniądze. Maksymalna kwota zasiłku zdrowotnego wynosi 111 euro miesięcznie dla osoby indywidualnej. Ale o dodatek możesz wnioskować z partnerem fiskalnym! Wtedy masz szanse otrzymać aż 212 euro za miesiąc.

Zgłoś się przez formularz na stronie --> https://cuf-podatki.pl/ lub przyjdź do Autoryzowanego Partnera w swoim mieście....

Godziny pracy 1, 8 i 9 czerwca

31-05-2023r. kategoria: CUF
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że 1 czerwca nasza firma (infolinia i biuro) pracuje do godziny 14.00. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy. Dodatkowo:
08.06. - infolinia oraz biuro w Poznaniu nieczynne;
09.06. - infolinia dla Klientów nieczynna, biuro w Poznaniu czynne w standardowych godzinach pracy, czyli od 8-16.
W czasie, gdy nasza firma jest zamknięta, zawsze można sprawdzać status swojego rozliczenia:

Majówka - godziny pracy

27-04-2023r. kategoria: CUF
Uprzejmie informujemy, że 2 maja nasza infolinia będzie nieczynna. Jednak tego dnia biuro w Poznaniu pozostaje otwarte od godziny 8 do 16.
Od 4 maja powracamy do pracy w standardowych godzinach:
✅✅
Pamiętaj, że zawsze i o każdej godzinie możesz samodzielnie sprawdzać status spraw, które dla Ciebie prowadzimy w panelu klienta: https://panel.cuf-podatki.pl/
Zachęcamy to tej formy kontaktu!

Radosnych Świąt!

06-04-2023r. kategoria: CUF

Szanowni Państwo, 

z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy dużo spokoju, radości i zdrowia, a także miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych.

 

Wesołych Świąt!

Zespół CUF

 WIELKANOCNYCH1

 

 

 

 

Kindergeld

02-01-2023r. kategoria: Niemcy

Dobra wiadomość dla osób mających prawo do zasiłku Kindergeld. Od 1 stycznia 2023 roku będą obowiązywać wyższe stawki. Świadczenie będzie wynosić 250 euro na każde dziecko. Wnioskodawca otrzyma więc miesięcznie:

  • 250 euro na 1 dziecko;
  • 500 euro na 2 dzieci;
  • 750 euro na 3 dzieci;
  • 1000 euro na 4 dzieci;
  • 1250 euro na 5 dzieci.

Jeśli więc pracujesz w Niemczech, jesteś rodzicem dzieci uczących się do 25 roku życia i masz prawo do pełnego lub części zasiłku tzw. dodatku dyferencyjnego, zgłoś się...

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!