Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Belgia: Odzyskaj podatek

WYPEŁNIJ FORMULARZ OBOK 
To pierwszy krok, żeby Twoje pieniądze wróciły do Ciebie!

Zgłoszenie przez formularz obok to także gwarancja otrzymania R A B A T U  15%!!!

Każdy, kto pracował w Belgii, ma obowiązek rozliczyć się z podatku! Dostałeś wezwanie z belgijskiego urzędu – rozlicz się koniecznie, by uniknąć kary. Na każde wezwanie należy wysłać wyjaśnienie do urzędu, nawet wtedy, gdy już się w Belgii nie pracowało. Jeśli belgijskie prawo podatkowe wydaje Ci się zawiłe, nie martw się! Pomożemy Ci odzyskać podatek na najkorzystniejszych dla Ciebie warunkach. Gwarantujemy kompleksową obsługę: pomożemy Ci wypełnić dokumenty, skontaktujemy się z urzędem, odliczymy wszystkie przysługujące ulgi. W ten sposób najwyższa możliwa kwota ze zwrotu podatku trafi do Ciebie! Pamiętaj, że jeśli masz małżonka, obowiązkowo musicie rozliczyć się wspólnie. Odzyskamy Twój podatek nawet do 3 lat wstecz. Pomożemy udzielić odpowiedzi na wezwanie. Nie czekaj, zgłoś się już dziś, bo za opóźnienia belgijski urząd skarbowy może naliczyć Ci kary.

Wypełnij formularz obok i czekaj na wiadomość od naszego konsultanta lub samodzielnie pobierz dokumenty, dostępne poniżej:

Pobierz dokumenty

Wypełnij je wg załączonej w plikach instrukcji i wyślij do nas!

Belgia

Krok po kroku

Z naszą pomocą rozliczenie podatku z Belgii nie sprawi Ci żadnych problemów.
Wystarczy, że wypełnisz formularz widoczny obok (po prawej stronie) i poczekasz na wiadomość od nas. Możesz też od razu wysłać nam wypełnione dokumenty, dostępne powyżej do pobrania.

Oprócz tego do Twojego rozliczenia potrzebne są:

  • kopia Loonfiche (Fiche), Loonbrief – czyli roczne lub miesięczne podsumowania wypłat (trzeba mieć wszystkie z danego roku, aby się rozliczyć) lub Individual Rekening, czyli zestawienie płac oraz wszystkie inne dokumenty, które dostałeś podczas zatrudnienia w Belgii;
  • potwierdzenia rocznych dochodów i potrąconych podatków z innych krajów niż Polska i Belgia;
  • kopie wszystkich PIT-ów które posiadasz np. PIT11, PIT12, PIT40 itp., a które dokumentują Twoje dochody w Polsce;
  • unijne akty: urodzenia dziecka i małżeństwa (unijne znaczy polsko-angielskie);
  • Bescheinigung EU/EWR (załączony do kompletu druk dwujęzyczny) – dokument ten należy poświadczyć w polskim urzędzie skarbowym;
  • jeśli posiadasz małżonka/-ę – spójrz w instrukcję naszego kompletu dokumentów, co jeszcze musisz załączyć!

Sprawdź w naszej instrukcji, czego jeszcze potrzebujesz lub zapytaj konsultanta CUF.

Teraz odpocznij, a my zajmiemy się resztą! Przy standardowym rozliczeniu nie pobieramy opłat z góry. Gdy otrzymamy od Ciebie komplet dokumentów, niezwłocznie zwrócimy się do belgijskiego urzędu skarbowego, aby rozliczyć Twój podatek. Gwarantujemy, że z nami pieniądze wrócą do Ciebie 2-3 miesiące szybciej, niż w innych firmach. Pamiętaj, że uzyskamy dla Ciebie wszystkie możliwe ulgi i dodatki, dzięki czemu Twój zwrot będzie jeszcze większy!

Wszystko o podatku

1. Czas rozliczenia: średni czas oczekiwania na zwrot podatku wynosi 6 miesięcy.

Nasza Firma posiada dostęp do systemu on-line, za pomocą którego wnioski naszych klientów trafiają do Urzędu Skarbowego w Belgii szybko i sprawnie, bez konieczności zamawiania papierowych formularzy, co wpływa na szybszą realizację sprawy w Urzędzie.

2. Wysokość zwrotów: średnio nasi klienci odzyskują 3 tysiące złotych za każdy rok.

3. Ile lat możesz rozliczyć: rozliczymy Cię aż do 3 lat wstecz, czyli rok 2023, 2022 i 2021.

4. Co wpływa na wysokość zwrotu podatku?
Dobra wiadomość – można odzyskać cały podatek zapłacony w Belgii! A nawet więcej. Wystarczy że będziemy mogli rozliczyć Ci ulgi i dodatki. Dodatkowo kwota zarobiona w Belgii musi być mniejsza niż tzw. kwota wolna od podatku. Kwota ta zmienia się w każdym roku podatkowym. Za rok 2022 wynosi 9270 euro. Warunkiem koniecznym jest też to, by dochód z Belgii stanowił 75% wszystkich zarobków ze wszystkich krajów w danym roku. Jeśli masz małżonka i/lub dzieci, Twój zwrot może być jeszcze większy.

5. Komu pomożemy z rozliczeniem: CUF Sp. z o.o. rozlicza zarówno rezydentów, jak i nierezydentów – jeśli możesz, dopisz na formularzu zgłoszeniowym Twój status.

6. Belgijskie dokumenty
Warto znać kilka podstawowych nazw belgijskich dokumentów. Loonfiche to najważniejszy dokument, który umożliwia rozliczenie podatku w Belgii. Otrzymuje się go od belgijskiego pracodawcy. Zamiast niego można mieć Loonbrief, czyli miesięczne podsumowanie wypłat. Trzeba mieć wszystkie Loonbriefy za cały przepracowany rok, by umożliwiły odzyskanie podatku za pracę w Belgii. Te dokumenty może zastąpić też Individuele Rekening, jeśli zawiera informacje o dochodach i podatku.

7. Wezwanie  do rozliczenia: Aangifte In de Belasting van niet-inwoners
Czy pracowałeś w Belgii w danym roku czy nie - możesz otrzymać z belgijskiego urzędu druk Aangifte In de Belasting van niet-inwoners. Jest to wezwanie do rozliczenia. Dostaje się je po wakacjach (we wrześniu-grudniu). Na wezwanie koniecznie należy zareagować - wysyłając stosowny dokument do urzędu skarbowego. Jeśli masz ten dokument, po prostu podpisz we wskazanym miejscu (Twój małżonek/małżonka także musi go wówczas podpisać) i wyślij go nam. Wezwania do rozliczenia mają zazwyczaj wyznaczony krótki termin na odpowiedź! Musisz tego terminu dotrzymać, by nie narazić się na kary. Nie martw się. Jak tylko wyślesz do nas potrzebne dokumenty - załatwimy wszystko: wypełnimy dla Ciebie dokumenty, a następnie przekażemy je do Federale Overheidsdienst Financien (belgijska skarbówka) w ramach rozliczenia podatku!

8. Pracownik oddelegowany

Rozliczamy również pracowników oddelegowanych. Jeśli więc podatek był odprowadzany na terenie Belgii, możemy przygotować deklarację podatkową. Wystarczy posiadać dokument od pracodawcy Loonfiche (Fiche) lub Loonbrief oraz przedstawić zaświadczenie od pracodawcy o odprowadzanych składach na ubezpieczenie społeczne. Jeśli podatek nie był odprowadzany na terenie Belgii - niestety nie pomożemy z rozliczeniem.


Pamiętaj, że rozliczenie jest obowiązkowe!
Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zgłoś się do nas pod numerem telefonu 061 82 88 102 lub przez e-mail z zakładki KONTAKT. Z chęcią Ci pomożemy!

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Niemiec i Holandii. Zapraszamy!