Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Rozliczenie podatku z Holandii

Kinderbijslag i Kindgebonden budget: Odzyskaj zasiłek

KINDERBIJSLAG I KINDGEBONDEN BUDGET – zasiłek rodzinny z Holandii

WYPEŁNIJ FORMULARZ OBOK
To pierwszy krok, żeby zyskać dodatkowe pieniądze dla Ciebie i Twojej rodziny!

Zgłoszenie przez formularz obok to także gwarancja otrzymania RABATU 10%!!!

Kinderbijslag z dodatkiem Kindegebonden budget to zasiłek rodzinny w Holandii. Kinderbijslag przyznawany jest na dzieci do osiągnięcia 18 roku życia, które się uczą. Jeśli wcześniej nie wiedziałeś, że przysługuje Ci zasiłek, nic straconego! Można go uzyskać za 12 miesięcy wstecz. Przysługuje tym rodzicom, którzy mieli potrącane składki na ubezpieczenie w Holandii. Warto się starać, bo średnio na każde jedno dziecko jest to ok. 1100 euro z Kinderbijslag i aż od 1653 do 5500 euro z Kindgebonden budget rocznie na 1 dziecko! Kwota zależy od kilku czynników np.: wieku i liczby dzieci oraz tego czy jesteś samotnym rodzicem.

Wystarczy, że uzupełnisz formularz obok i poczekasz na kontakt naszego pracownika lub samodzielnie wydrukujesz i uzupełnisz dokumenty (do pobrania poniżej):

Pobierz dokumenty

Wypełnij je wg załączonej w plikach instrukcji i wyślij do nas!

Kinderbijslag i Kindgebonden

Krok po kroku

Najpierw uzupełnij formularz obok i poczekaj na kontakt naszego pracownika lub sam wydrukuj, uzupełnij i prześlij nam komplet dokumentów. Do swojego zgłoszenia koniecznie dołącz min.:

  • Jaaropgraaf (rozliczenie roczne) lub Salaris (ostatnie rozliczenie miesięczne zawierające podsumowanie wszelkich kwot miesięcznych) otrzymywane od pracodawcy. Jeśli ich nie posiadasz – zgłoś się do nas, gdyż możemy ci pomóc w ich pozyskaniu!
  • Unijne akty małżeństwa i urodzenia dzieci (jeśli nie są unijne to przetłumaczone na język angielski/ niemiecki/ holenderski);
  • Inne dokumenty wskazane w naszej instrukcji, którą dołożyliśmy do kompletu dokumentów (otrzymujesz go od nas lub sam pobierasz w tej strony).

To wszystko – my zajmiemy się resztą! Sprawdzimy, czy przysługuje Ci zasiłek i przeprowadzimy Twoją sprawę w holenderskim urzędzie. I pozyskamy maksymalny zasiłek na dzieci z Holandii właśnie dla Ciebie.

Wszystko o zasiłku

1. Czas pozyskania zasiłku: od momentu wysłania wniosku do urzędu potrwa to około 9 miesięcy! Wiele zależy od Twojej indywidualnej sytuacji.

2. Wysokość zasiłków – kwartalnie:
dziecko 0-5 lat: € 276,77
dziecko 6-11 lat: € 336,07
dziecko 12-17 lat: € 395,38
do tych powyższych sum można otrzymać dodatkowe pieniądze z Kindgebonden budget: € 1 653, gdy mamy 1 dziecko, 3 185 przy dwójce dzieci, a jeśli mamy więcej dzieci – kwota ta zwiększa się nawet 1 532 na każde kolejne dziecko! Wysokość tego dodatku zależy od łącznej liczby dzieci oraz zarobków. Jeśli jesteś samotnym rodzice, kwota zasiłku wynosi: 5 501 na jedno dziecko, € 7 033 na dwójkę dzieci € 1 532 na każde kolejne dziecko.

3. Za ile lat możesz pozyskać: maksymalnie do 12 miesięcy wstecz!

4. Ograniczenia zasiłku
Zasiłek może otrzymywać tylko jeden z rodziców. Nie można otrzymywać więcej, niż jednego zasiłku w całej Unii Europejskiej (jeśli pobierasz zasiłek w Polsce, zasiłek z Holandii zostanie pomniejszony o kwoty otrzymane w Twoim kraju). Dobra wiadomość jest taka, że zasiłek otrzymasz także, jeśli jesteś w separacji lub po rozwodzie, a także na dzieci przysposobione. Warto wiedzieć, że dziecko nie musi mieszkać w Holandii, wystarczy meldunek z opiekunem w Polsce.

5. W którym kraju obowiązuje pierwszeństwo do otrzymania zasiłku rodzinnego?

Jeśli partner/małżonek osoby, która podejmuje pracę w Holandii pozostaje w Polsce, konieczne jest ustalenie, który kraj ma pierwszeństwo do wypłaty zasiłku rodzinnego. W przypadku, gdy osoba pozostająca z dzieckiem nie pracuje na terenie Polski to holenderski urząd (SVB) może wypłacić uzupełnienie zasiłku. Stanowi to wyrównanie kwoty przysługującej w Polsce oraz tej, którą można uzyskać w Holandii.

Sytuacja wygląda inaczej, gdy partner/małżonek pozostający w Polsce jest bezrobotny- wtedy pierwszeństwo do wypłaty ma urząd w Holandii. Wypłaca całość przysługujących świadczeń.

W przypadku, gdy dwóch małżonków/partnerów pracuje w Holandii (dziecko przebywa z nimi) to środki w pierwszej kolejności powinny być wypłacone przez holenderską instytucję.

6. Akt małżeństwa i urodzenia
Wystarczy dołączyć akty w wersji „unijnej". Są to wersje aktów wydawane przez polskie urzędy w wersji polsko-angielskiej. Osoby nie posiadające takiego aktu, mogą załączyć zwykłe tłumaczenie (nie musi być notarialne). Urzędy czasem zmieniają te zasady - warto więc zawsze upewnić się i zapytać naszych konsultantów, jakie akty obecnie są wymagane.

7. Pracownik oddelegowany

Aby móc wnioskować o holenderski zasiłek na dzieci, należy opłacać składki na ubezpieczenie w Holandii, dlatego osoba oddelegowana nie ma możliwości ubiegać się o to świadczenie.

Pomożemy Ci zyskać dodatkowe pieniądze dla Ciebie i Twojej rodziny! Jesteśmy autoryzowanym Agentem na Holandię, więc zajmiemy się Twoim wnioskiem najlepiej jak to możliwe!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zgłoś się do nas pod numerem telefonu 061 82 88 102 lub przez e-mail z zakładki KONTAKT. Z chęcią Ci pomożemy!

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Niemiec i Holandii. Zapraszamy!