Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Rozliczenie podatku z Holandii

Zorgtoeslag: Odzyskaj zasiłek

ZORGTOESLAG - dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii

WYPEŁNIJ FORMULARZ OBOK
To pierwszy krok, by zyskać dodatkowe pieniądze!

Zorgtoeslag to dodatek do ubezpieczenia zdrowotnego przyznawany  przez holenderski urząd skarbowy Belastingdienst Toeslagen, o który można wnioskować do roku wstecz i za rok bieżący.

Aby otrzymać powyższy zasiłek należy:

  • mieć ukończone 18 lat,
  • opłacać ubezpieczenie holenderskie (indywidualne bądź grupowe, wykupione samodzielnie lub przez pracodawcę),
  • pracować na terenie Holandii,
  • posiadać całkowite dochody brutto w roku 2023 -  38 520€ dla osób rozliczających się indywidualnie. Dla klientów rozliczających się z partnerem fiskalnym (współmałżonek, partner), dochód nie może przekroczyć 48 224 € w 2023 roku.

Jeśli chcesz, pomożemy Ci w pozyskaniu holenderskiego zasiłku Zorgtoeslag!

Wypełnij formularz widoczny obok jeśli potrzebujesz także rozliczenia podatku i czekaj na kontakt naszego konsultanta. Możesz też samodzielnie wydrukować i wypełnić dokumenty, dedykowane wyłącznie do ubiegania się o pieniądze z Zorgtoeslag, dostępne poniżej:

Pobierz dokumenty

Wypełnij je wg załączonej w plikach instrukcji i wyślij do nas!
Zorgtoeslag

Krok po kroku

Najpierw wypełnij formularz obok i poczekaj na wiadomość od pracownika CUF albo sam pobierz, wydrukuj i wypełnij dokumenty dostępne powyżej.

Do swojego kompletu koniecznie dołącz min.:

  • Jaaropgraaf (rozliczenie roczne) lub Salaris (ostatnie rozliczenie miesięczne) – uzyskiwane od pracodawcy, ewentualnie oszacowany dochód brutto;
  • dowód osobisty bądź paszport (czytelny, ważny co najmniej 2-3 msc przed złożeniem wniosku);
  • potwierdzenie okresu ubezpieczenia z holenderskiej ubezpieczalni.

Sprawdź w instrukcji znajdującej się w naszym komplecie dokumentów, czego jeszcze potrzebujesz.

Teraz odpocznij, my zajmiemy się resztą! Sprawdzimy, czy przysługuje Ci ten zasiłek, skierujemy sprawę do holenderskiego urzędu i pozyskamy dla Ciebie dodatkowe pieniądze - od 1 848 do nawet 3 180 euro rocznie!

Wszystko o zasiłku

1. Czas pozyskania zasiłku: od momentu wysłania wniosku, urząd na jego przeprocesowanie i wydanie pierwszej decyzji wstępnej ma czas do 8 tygodni. Wnioski za bieżący rok, złożone w maju lub późniejszym terminie, są najczęściej rozpatrywane dopiero po upływie 6 miesięcy po wydaniu decyzji ostatecznej za zwrot podatku.

2. Wysokość zasiłków: klienci mogą pozyskać od od 1 848 do nawet 3 180 euro rocznie! Zależnie od tego, czy składają wniosek o zasiłek Zorgtoeslag jako singiel czy z partnerem fiskalnym.

3. Za ile lat możesz pozyskać: do roku wstecz!

4. Termin: o zwrot dodatku zdrowotnego za rok ubiegły można wnioskować tylko do 1 września roku kolejnego. Po tym terminie nie ma możliwości ubiegania się o Zorgtoeslag za rok wstecz. Pamiętaj, że w Holandii można odzyskiwać Zorgtoeslag również za niezakończony jeszcze rok! Dlatego zgłoś się już teraz do nas na powyższym komplecie dokumentów. Im szybciej dokonasz zgłoszenia, tym szybciej otrzymasz zwrot swoich składek zdrowotnych.

5. Ubezpieczenie zdrowotne w Holandii
Od 1 stycznia 2006 r. Holandia wprowadziła ustawowy obowiązek indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego. Takie świadczenie należy wykupić w jednej z prywatnych firm. Obowiązek obejmuje ludzi pracujących i mieszkających na stałe w Holandii. Często pracodawca wykupuje je dla wszystkich swoich pracowników. Bez ubezpieczenia – nie można otrzymać zasiłku zdrowotnego.

6. Rozliczenie wspólne z partnerem fiskalnym
Twoim partnerem fiskalnym do zasiłku ma prawo być współmałżonek, ale także inna osoba, z którą zgłosiłeś się do rozliczenia podatku w Holandii wcześniej.

7. Ograniczenia wynagrodzeń przy zasiłku Zorgtoeslag
Aby móc ubiegać się o Zorgtoeslag za 2023 rok, klient może sam zarobić maksymalnie 38 520 euro, z małżonkiem 48 224 euro.

W przypadku gdy zarobki będą przekraczały 22 000 euro rocznie, Zorgtoeslag zostanie odpowiednio pomniejszona proporcjonalnie do zarobków. Zasada: IM MNIEJSZY DOCHÓD, TYM WIĘKSZY DODATEK DO UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO.

Pomożemy Ci zyskać dodatkowe pieniądze – od 1 848 do nawet 3 180 euro rocznie! Pamiętaj, że jesteśmy Autoryzowanym Agentem na Holandię, więc swoją sprawę powierzasz w dobre ręce!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zgłoś się do nas pod numerem telefonu 061 82 88 102 wew. 1 lub przez e-mail z zakładki KONTAKT. Z chęcią Ci pomożemy!

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Niemiec i Holandii. Zapraszamy!