Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Rozliczenie podatku z Holandii

Zorgtoeslag: Odzyskaj zasiłek

ZORGTOESLAG - zasiłek zdrowotny z Holandii

WYPEŁNIJ FORMULARZ OBOK
To pierwszy krok, by zyskać dodatkowe pieniądze!

Zorgtoeslag to zasiłek zdrowotny w Holandii. Przysługuje za rok wstecz oraz za bieżący rok osobom, które mieszkają w Holandii i wykupiły tam ubezpieczenie zdrowotne. Jest ono obowiązkowe. Często wykupuje je pracodawca dla wszystkich swoich pracowników. Ubezpieczenie powinno obejmować co najmniej 2 pełne miesiące kalendarzowe. O Zorgtoeslag można ubiegać się wraz z małżonkiem. Warto się postarać, bo można zyskać rocznie od 1 248 euro (indywidualnie) do nawet 2400 euro (wspólnie z partnerem fiskalnym)! Jeśli chcesz, pomożemy Ci w pozyskaniu holenderskiego zasiłku Zorgtoeslag!

Wypełnij formularz widoczny obok i czekaj na kontakt naszego konsultanta. Możesz też samodzielnie wydrukować i wypełnić dokumenty dostępne poniżej:

Pobierz dokumenty

Wypełnij je wg załączonej w plikach instrukcji i wyślij do nas!
Zorgtoeslag

Krok po kroku

Najpierw wypełnij formularz obok i poczekaj na wiadomość od pracownika CUF albo sam pobierz, wydrukuj i wypełnij dokumenty dostępne powyżej.

Do swojego kompletu koniecznie dołącz min.:

  • Jaaropgraaf (rozliczenie roczne) lub Salaris (ostatnie rozliczenie miesięczne) – uzyskiwane od pracodawcy. Jeśli ich nie posiadasz – pomożemy Ci je pozyskać.
  • Jeśli posiadasz – kopia polisy ubezpieczeniowej (Verzekeringsovereenkomst) lub dowody opłacania składek zdrowotnych.
  • Nie posiadasz dowodów opłacania składek na ubezpieczenie? Nic nie szkodzi! Podaj nam nazwę ubezpieczalni, my sprawdzimy za Ciebie, czy składki były opłacane! 

Sprawdź w instrukcji znajdującej się w naszym komplecie dokumentów, czego jeszcze potrzebujesz.

Teraz odpocznij, my zajmiemy się resztą! Sprawdzimy, czy przysługuje Ci ten zasiłek, skierujemy sprawę do holenderskiego urzędu i pozyskamy dla Ciebie dodatkowe pieniądze - od 1248 do nawet 2400 euro rocznie!

Wszystko o zasiłku

1. Czas pozyskania zasiłku: od momentu wysłania wniosku do urzędu potrwa to około 7-8 miesięcy! Wiele zależy od aktualnej liczby zgłoszeń w urzędzie, dlatego zgłoś się jak najszybciej, gdyż tylko tak możesz ominąć kolejki tworzące się w marcu i kwietniu w holenderskim urzędzie i przyspieszasz przyznanie Ci zasiłku.

2. Wysokość zasiłków: klienci mogą pozyskać od 1248 do nawet 2400 euro rocznie! Zależnie od tego, czy składają wniosek o zasiłek Zorgtoeslag jako singiel czy z partnerem fiskalnym.

3. Za ile lat możesz pozyskać: do roku wstecz!

4. Termin: o zwrot dodatku zdrowotnego za rok ubiegły można wnioskować tylko do 1 września roku kolejnego. Po tym terminie nie ma możliwości ubiegania się o Zorgtoeslag za rok wstecz. Pamiętaj, że w Holandii można odzyskiwać Zorgtoeslag również za niezakończony jeszcze rok! Dlatego zgłoś się już teraz do nas na powyższym komplecie dokumentów. Im szybciej dokonasz zgłoszenia, tym szybciej otrzymasz zwrot swoich składek zdrowotnych.

5. Ubezpieczenie zdrowotne w Holandii
Od 1 stycznia 2006 r. Holandia wprowadziła ustawowy obowiązek indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego. Takie świadczenie należy wykupić w jednej z prywatnych firm. Obowiązek obejmuje ludzi pracujących i mieszkających na stałe w Holandii. Często pracodawca wykupuje je dla wszystkich swoich pracowników. Bez ubezpieczenia – nie można otrzymać zasiłku zdrowotnego.

6. Wspólny Zorgtoeslag
Twoim partnerem fiskalnym do zasiłku ma prawo być współmałżonek, ale także inna osoba, z którą zgłosiłeś się do rozliczenia podatku w Holandii wcześniej.

7. Ograniczenia wynagrodzeń przy zasiłku Zorgtoeslag
Aby móc ubiegać się o Zorgtoeslag za 2019 rok, klient może sam zarobić maksymalnie 29 562 euro w ciągu roku. Z małżonkiem kwota ta nie może być wyższa niż 37 885 euro rocznie.

Za 2020 rok maksymalne kwoty zarobków zostały określone w wysokości: indywidualnie 30 481 euro, z małżonkiem 38 945 euro.

W przypadku gdy zarobki będą przekraczały 20 tys. euro rocznie, Zorgtoeslag będzie mniejszy niż maksymalne kwoty standardowo możliwe do otrzymania.

Pomożemy Ci zyskać dodatkowe pieniądze – od 1248 do nawet 2400 euro rocznie! Pamiętaj, że jesteśmy Autoryzowanym Agentem na Holandię, więc swoją sprawę powierzasz w dobre ręce!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zgłoś się do nas pod numerem telefonu 061 82 88 102 wew. 1 lub przez e-mail z zakładki KONTAKT. Z chęcią Ci pomożemy!

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!