Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Rozliczenie podatku z Holandii

Zorgtoeslag: Odzyskaj zasiłek

ZORGTOESLAG - zasiłek zdrowotny z Holandii

WYPEŁNIJ FORMULARZ OBOK
To pierwszy krok, by zyskać dodatkowe pieniądze!

Zorgtoeslag to zasiłek zdrowotny w Holandii. Przysługuje za rok wstecz oraz za bieżący rok osobom, które mieszkają w Holandii i wykupiły tam ubezpieczenie zdrowotne. Jest ono obowiązkowe. Często wykupuje je pracodawca dla wszystkich swoich pracowników. Ubezpieczenie powinno obejmować co najmniej 2 pełne miesiące kalendarzowe. O Zorgtoeslag można ubiegać się wraz z małżonkiem. Warto się postarać, bo można zyskać rocznie od 1 128 euro (indywidualnie) do nawet 2112 euro (wspólnie z partnerem fiskalnym)! Jeśli chcesz, pomożemy Ci w pozyskaniu holenderskiego zasiłku Zorgtoeslag!

Wypełnij formularz widoczny obok i czekaj na kontakt naszego konsultanta. Możesz też samodzielnie wydrukować i wypełnić dokumenty dostępne poniżej:

Pobierz dokumenty

Wypełnij je wg załączonej w plikach instrukcji i wyślij do nas!

Zorgtoeslag

Krok po kroku

Najpierw wypełnij formularz obok i poczekaj na wiadomość od pracownika CUF albo sam pobierz, wydrukuj i wypełnij dokumenty dostępne powyżej.

Do swojego kompletu koniecznie dołącz min.:

  • Jaaropgraaf (rozliczenie roczne) lub Salaris (ostatnie rozliczenie miesięczne) – uzyskiwane od pracodawcy. Jeśli ich nie posiadasz – pomożemy Ci je pozyskać.
  • Jeśli posiadasz – kopia polisy ubezpieczeniowej (Verzekeringsovereenkomst) lub dowody opłacania składek zdrowotnych.
  • Nie posiadasz dowodów opłacania składek na ubezpieczenie? Nic nie szkodzi! Podaj nam nazwę ubezpieczalni, my sprawdzimy za Ciebie, czy składki były opłacane! 

Sprawdź w instrukcji znajdującej się w naszym komplecie dokumentów, czego jeszcze potrzebujesz.

Teraz odpocznij, my zajmiemy się resztą! Sprawdzimy, czy przysługuje Ci ten zasiłek, skierujemy sprawę do holenderskiego urzędu i pozyskamy dla Ciebie dodatkowe pieniądze - od 1128 do nawet 2112 euro rocznie!

Wszystko o zasiłku

1. Czas pozyskania zasiłku: od momentu wysłania wniosku do urzędu potrwa to około 7-8 miesięcy! Wiele zależy od aktualnej liczby zgłoszeń w urzędzie, dlatego zgłoś się jak najszybciej, gdyż tylko tak możesz ominąć kolejki tworzące się w marcu i kwietniu w holenderskim urzędzie i przyspieszasz przyznanie Ci zasiłku.

2. Wysokość zasiłków: klienci mogą pozyskać od 1128 do nawet 2112 euro rocznie! Zależnie od tego, czy składają wniosek o zasiłek Zorgtoeslag jako singiel czy z partnerem fiskalnym.

3. Za ile lat możesz pozyskać: do roku wstecz!

4. Termin: o zwrot dodatku zdrowotnego za rok ubiegły można wnioskować tylko do 1 września roku kolejnego. Po tym terminie nie ma możliwości ubiegania się o Zorgtoeslag.

5. Ubezpieczenie zdrowotne w Holandii
Od 1 stycznia 2006 r. Holandia wprowadziła ustawowy obowiązek indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego. Takie świadczenie należy wykupić w jednej z prywatnych firm. Obowiązek obejmuje ludzi pracujących i mieszkających na stałe w Holandii. Często pracodawca wykupuje je dla wszystkich swoich pracowników. Bez ubezpieczenia – nie można otrzymać zasiłku zdrowotnego.

6. Wspólny Zorgtoeslag
Twoim partnerem fiskalnym do zasiłku ma prawo być współmałżonek, ale także inna osoba, z którą zgłosiłeś się do rozliczenia podatku w Holandii wcześniej.

7. Ograniczenia wynagrodzeń przy zasiłku Zorgtoeslag
Aby móc ubiegać się o Zorgtoeslag za 2018 rok, klient może sam zarobić maksymalnie 28 500 euro w ciągu roku. Z małżonkiem kwota ta nie może być wyższa niż 35 500 euro rocznie. W przypadku gdy zarobki będą przekraczały 20 tys. euro rocznie, Zorgtoeslag będzie mniejszy niż maksymalne kwoty standardowo możliwe do otrzymania.

Pomożemy Ci zyskać dodatkowe pieniądze – od 1128 do nawet 2112 euro rocznie! Pamiętaj, że jesteśmy Autoryzowanym Agentem na Holandię, więc swoją sprawę powierzasz w dobre ręce!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zgłoś się do nas pod numerem telefonu 061 82 88 102 wew. 1 lub przez e-mail z zakładki KONTAKT. Z chęcią Ci pomożemy!

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij