Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

irlandia

Irlandia: Odzyskaj podatek

WYPEŁNIJ FORMULARZ OBOK

To pierwszy krok, żeby Twoje pieniądze wróciły do Ciebie!

Zgłoszenie przez formularz obok to także gwarancja otrzymania R A B A T U  15%!!!

Pracowałeś legalnie w Irlandii? Rozlicz się z nami, a odzyskasz swój nadpłacony podatek. Pomożemy Ci we wszystkim. Powiemy jak wypełnić dokumenty, skontaktujemy się też za Ciebie z urzędem i odzyskamy najwyższy możliwy zwrot podatku. Jako jedna z niewielu firm mamy tytuł oficjalnego agenta podatkowego w irlandzkim urzędzie podatkowym. Przekazywanie dokumentów między nami i irlandzką skarbówką odbywa się w większości on–line, bez użycia tradycyjnej poczty. Możesz rozliczyć się w dowolnym momencie roku – zwrot jest możliwy do 4 lat wstecz! Warto się rozliczyć, gdyż zwrot podatku może wynieść kilkaset euro.

 

Wypełnij formularz widoczny obok, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i prześle dokumenty e-mailem lub tradycyjną pocztą. Możesz też sam pobrać potrzebne dokumenty dostępne poniżej:

 

Pobierz dokumenty

Wypełnij je wg załączonej w plikach instrukcji i wyślij do nas!

Irlandia

Krok po kroku

Z nami rozliczenie podatku z Irlandii będzie proste i szybkie!

Wystarczy, że wypełnisz formularz widoczny obok (po prawej stronie) i poczekasz na wiadomość od naszego pracownika. Możesz też od razu wysłać nam wypełnione dokumenty, dostępne powyżej do pobrania.

 

Oprócz tego kompletu do Twojego zgłoszenia potrzebne są kopie dokumentu od pracodawców:

  • Dokument P45 – informacje dotyczące sumy całego wynagrodzenia i potrąconego podatku (ten dokument możesz znaleźć na swoim koncie on-line na stronie urzędu);

LUB

  • Dokument Employment Detail Summary (kiedyś P60). Jest on dostępny na koncie on-line pracownika na stronie urzędu. Wydawany jest na początku roku kalendarzowego (od 1 stycznia do 15 lutego) i jest podsumowaniem wszystkich potrzebnych informacji o zatrudnieniu.

LUB

  • Payslip – rozliczenie wypłaty, wydawane co tydzień lub co miesiąc; możesz rozliczyć się na podstawie samych payslipów, jednak może trwać to dłużej;

 

Teraz odpocznij i spokojnie poczekaj na swoje pieniądze, my zajmiemy się resztą! Gdy dostarczysz nam wszystkie dokumenty, bezpłatnie obliczymy ile zwrotu podatku Ci przysługuje. Zgłosimy Twoje rozliczenie przez ekspresową, urzędową platformę internetową ROS. Internetowo będziemy kontrolować postępy w Twojej sprawie i w razie potrzeby skontaktujemy się e-mailowo z irlandzkim urzędem. Dzięki temu Twoje pieniądze mogą trafić do Ciebie nawet w 4 tygodnie! Możesz je odzyskać w formie przelewu na konto złotówkowe – jest to najkorzystniejsza możliwość, a koszt przelewu i realizacji czeku bierzemy na siebie. Oprócz tego możliwe jest przesłanie kwoty w złotówkach przekazem pocztowym. 

Wszystko o podatku

1. Czas rozliczenia: zwrot Twoich pieniędzy od momentu wysłania rozliczenia do urzędu potrwa około 2 miesiące, jednak zdarza się, że jest to tylko miesiąc.

2.Wysokość zwrotów: średnio nasi klienci odzyskują 3,7 tys. złotych za każdy rok.

3. Ile lat możesz rozliczyć: rozliczymy Cię aż do 4 lat wstecz.

4. PAYE – podatek dochodowy w Irlandii. Skrót od Pay As You Earn czyli „płać, gdy zarobisz”.

5. Rok podatkowy

Rok podatkowy trwa w Irlandii standardowo od 1 stycznia do 31 grudnia. Rozliczenie podatku z Irlandii powinno się zgłaszać w urzędzie irlandzkim po zakończeniu roku podatkowego (po 31 grudnia) lub gdy przestaniesz pracować w Irlandii. Zwrot podatku to tax refund. Przyznaje go irlandzki urząd skarbowy osobom, które zapłaciły w ramach podatku większą sumę niż powinny według swoich dochodów.

6. Pomóż nam jak najszybciej odzyskać Twoje pieniądze

Aby nie przedłużyć swego zwrotu podatku, unikaj:

  • podawania niepełnej historia zatrudnienia  powinieneś zgłosić swoje dochody od wszystkich pracodawców w danym roku podatkowym, w przeciwnym razie Twoje rozliczenie może być niekorzystne i się przedłuży.

  • dołączania jedynie Payslipów – rozliczenie wyłącznie na podstawie Payslipów jest możliwe, ale trwa dłużej.

7. Pracownik oddelegowany

Rozliczamy również pracowników oddelegowanych z Polski do Irlandii. Jeśli więc podatek był odprowadzany na terenie Irlandii, możemy przygotować deklarację podatkową. Wystarczy posiadać dokument od pracodawcy P45 lub P60 lub inny z powyższych. Jeśli podatek nie był odprowadzany na terenie Irlandii - niestety nie pomożemy z rozliczeniem.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zgłoś się do nas pod numerem telefonu 061 82 88 102 lub przez e-mail z zakładki KONTAKT. Z chęcią Ci pomożemy.

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Niemiec i Holandii. Zapraszamy!