Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Niemcy: Odzyskaj podatek

WYPEŁNIJ FORMULARZ OBOK
To pierwszy krok, żeby Twoje pieniądze wróciły do Ciebie!

Zgłoszenie przez formularz obok to także gwarancja otrzymania R A B A T U  15%!!!

Rozliczenie nie dla każdego jest obowiązkowe, ale warto je zrobić, żeby odzyskać nadpłacony podatek. Starać się o to może każdy, kto pracował legalnie w Niemczech. Z nami rozliczenie jest proste! Wysyłasz do nas odpowiednie dokumenty, a my wstępnie wyliczamy, ile zwrotu Ci przysługuje i odzyskujemy dla Ciebie największą możliwą kwotę! Możesz rozliczyć się sam lub z małżonkiem. Twoje pieniądze czekają na Ciebie aż do 4 lat wstecz! Zaufaj profesjonalistom – mamy tytuł niemieckiego Steuerberatera. To gwarantuje Ci najszybszy i najwyższy zwrot nadpłaconego podatku.

Możesz samodzielnie wydrukować, uzupełnić i przysłać do nas komplet dokumentów (do pobrania poniżej) potrzebny, by rozliczyć Cię z podatku z Niemiec. Lub wypełnij formularz dostępny obok i czekaj na kontakt naszego pracownika.

Pobierz dokumenty

Wypełnij je wg załączonej w plikach instrukcji i wyślij do nas!

Wydrukuj osobno za każdy rozliczany rok podatkowy

Niemcy

 

Krok po kroku

Z nami odzyskasz swoje pieniądze szybko i sprawnie. Najpierw wypełnij formularz dostępny obok i poczekaj na wiadomość od naszego konsultanta. Możesz też sam przesłać nam wypełnione dokumenty, dostępne powyżej do pobrania.

Oprócz tego potrzebujesz min.:

 • Lohnsteuerbescheinigung – dokument od pracodawcy, niemiecka karta podatkowa (nie posiadasz tych dokumentów? – możemy pomóc w ich pozyskaniu);
 • Abrechnung der Netto Brutto Bezuge – rozliczenie miesięczne wypłat; warto je załączyć szczególnie wtedy, gdy nie posiadasz Lohnsteuerbescheinigung;
 • Zaświadczenie o dochodach w Polsce na druku EU/EOG – zaświadczenie znajdziesz w naszym komplecie dokumentów, a wypełni je dla Ciebie Twój urząd skarbowy.

To są podstawowe dokumenty, ale mogą też być potrzebne:

 • jeśli posiadasz, załączasz: kopię dokumentu z nadaniem numeru Identifikationummer;
 • a jeśli byłeś zameldowany w Niemczech – załącz kopię dokumentu z tą informacją: Anmeldung;
 • dokumenty potwierdzające poniesione przez Ciebie koszty (np. umowa najmu mieszkania, bilety za dojazd do i z pracy, rachunki za media).

Chętnie wywalczymy dla Ciebie najwyższy możliwy zwrot, doliczając wszelkie ulgi – wówczas załącz inne dokumenty, które wskazujemy w instrukcji kompletu, który otrzymujesz od nas do wypełnienia.
Sprawdź w instrukcji pobranych dokumentów, czego jeszcze potrzebujesz.

To wszystko, teraz możesz odpocząć! My zajmiemy się resztą. Wyliczymy dla Ciebie wstępną kwotę zwrotu i załatwimy całą procedurę w niemieckim urzędzie skarbowym. Doliczymy Ci wszystkie przysługujące ulgi i dodatki (np. za dojazdy). U nas możesz zyskać jeszcze więcej, dzięki zasiłkowi rodzinnemu Kindergeld. Twoje pieniądze wrócą do Ciebie w możliwie krótkim czasie (rekordziści dostawali zwrot nawet po 1,5 miesiąca od zgłoszenia ich do urzędu!). 

Wszystko o podatku

1. Czas rozliczenia: zwrot Twoich pieniędzy od momentu wysłania rozliczenia do urzędu potrwa około 3-6 miesięcy, jednak zdarza się to nawet w 1,5 miesiąca!

2. Wysokość zwrotów: średnio nasi klienci odzyskują prawie 4 tysiące złotych!

3. Ile lat możesz rozliczyć: rozliczymy Cię aż do 4 lat wstecz!

4. Termin do rozliczenia dla osób, które mają obowiązek rozliczenia:

W PRZYPADKU ROZLICZANIA ROKU 2023 deklarację podatkową należy składać do:

31.08.2024 – jeśli deklaracja podatkowa składana jest samodzielnie;

31.05.2025 – jeśli zeznanie podatkowe składane jest przez Steuerberatera (np. z naszą firmą).

W PRZYPADKU ROZLICZANIA ROKU 2022 deklarację podatkową należy składać do:

31.07.2024 - jeśli zeznanie podatkowe składane jest przez Steuerberatera (np. z naszą firmą).

30.10.2022 - jeśli deklaracja podatkowa składana jest samodzielnie;

W PRZYPADKU DAWNIEJSZYCH LAT PODATKOWYCH (np. 2020 r.) deklaracje podatkową należało składać do:

1 sierpnia roku kolejnego – jeśli składali deklarację podatkową samodzielnie;

31 grudnia roku kolejnego – jeśli składali zeznanie podatkowe przez Steuerberatera (np. z naszą  firmą).

5. Jak zwiększyć swój zwrot podatku z Niemiec
Nasi klienci otrzymują ze zwrotu średnio 4 tysiące złotych za każdy rok podatkowy! Pamiętaj, że możesz rozliczyć się do 4 lat wstecz – zwiększając swój zwrot. Kwota jest uzależniona od tego, ile zarabiasz oraz jakie zaliczki na podatek były potrącane. Wysokość odprowadzonego podatku poznamy, dodając do siebie sumy z Solidaritätszuschlag, Lohnsteuer i Kirchensteuer, które znajdziemy na dokumencie od pracodawcy. Ważne są też zarobki w Polsce w tym czasie, a nawet dane o członkach rodziny czy dojazdach.

6. Czas odzyskania zwrotu zależy od kilku czynników:

 • dostarcz nam od razu kompletne informacje i załączniki, a szybko dostaniesz swój zwrot podatku;
 • zależy to także od pracy niemieckiej skarbówki - średnio rozliczenia z Niemiec trwają ok. 3 miesiące. CUF z Poznania zrobi wszystko, by skrócić ten czas do minimum!

7. Obowiązkowe rozliczenie
Rozliczenie podatku w Niemczech jest obowiązkowe dla niektórych osób. Są to m.in.:

 • osoby prowadzące działalność gospodarczą Gewerbe,
 • osoby, które otrzymały wezwanie do rozliczenia z urzędu skarbowego,
 • osoby, posiadające 3 klasę podatkową,
 • gdy oprócz wynagrodzenia (dochodów z umowy o pracę w Niemczech) pracownik posiada dodatkowe dochody światowe, które przekraczają 410 euro rocznie. Dotyczy osób, które posiadają nieograniczony obowiązek podatków na terenie Niemiec,
 • osoby uzyskujące dochody powyżej 410 euro rocznie, od których nie jest odprowadzany podatek, np. z tytułu ubezpieczenia emerytalnego, najmu lub dzierżawy,
 • bezrobotni, ale uzyskujący świadczenia zamiast dochodów, np. zasiłki chorobowe, zasiłek dla bezrobotnych (Arbeitslosengeld I), zasiłek Elterngeld, urlop macierzyński – ale tylko, gdy świadczenia te przekroczyły 410 euro rocznie,
 • osoby, które mają więcej niż jednego pracodawcę (pod warunkiem, że mają na którymś dokumencie od pracodawcy wpisaną VI klasę podatkową),
 • osoby, które zmieniły stan cywilny w rozliczanym roku podatkowym (rozwiodły się, owdowiały lub zawarły związek małżeński),
 • osoby mające więcej niż jednego pracodawcę w danym roku podatkowym, a na dokumencie Lohnsteuerbescheinigung przy Großbuchstaben posiadają symbol „S”.  Oznacza to, że pracodawca nie dokonał odpowiednich przeliczeń w związku z odprowadzonym podatkiem w nowym okresie zatrudnienia.

Nasza firma obecnie pomaga w rozliczeniach wszystkim rodzajom podatników oprócz Gewerbe (działalności gospodarczej).

8. Jesteśmy Steuerberaterem!
Nasza Grupa Kapitałowa ma uprawnienia do pełnego tytułu Steuerberatera. Dzięki temu rozliczamy naszych klientów zgodnie ze standardami niemieckiego prawa podatkowego, co wyróżnia nas na tle innych firm w całej Polsce. Możesz na bieżąco otrzymywać od nas informacje o swoim zwrocie – udzielane są one tylko bezpośrednio klientom lub właśnie Steuerberaterom. Rozliczenia naszych klientów są rozpatrywane szybciej niż zgłoszenia innych biur nieposiadających Steuerberatera. Znamy i naliczamy wszystkie możliwe ulgi i dodatki. Dzięki temu, że jesteśmy Steuerberaterem, nasz klient otrzymuje najwyższy zwrot podatku w najkrótszym czasie.

9. Wszystkie usługi, w których pomożemy Ci w Niemczech:

 • podatek – opisany powyżej,
 • podatek z małżonkiem – opisany powyżej,
 • zasiłek Kindergeld.

10. Pracownik oddelegowany

Rozliczamy również osoby oddelegowane do pracy do Niemiec. Jeśli więc podatek był odprowadzany na terenie Niemiec, możemy rozliczyć podatnika przed niemieckim urzędem skarbowym. Wystarczy posiadać dokument od pracodawcy Lohnsteuerbescheinigung, który jest podstawą do rozliczenia. Jeśli podatek nie był odprowadzany na terenie Niemiec - niestety nie pomożemy z rozliczeniem. Poza niemiecką kartą podatkową należy dołączyć podbite przez pracodawcę Zaświadczenie o składkach na ubezpieczenie społeczne ZUS odprowadzonych w Polsce (znajduje się w naszym komplecie dokumentów). Jeśli pracownik był kierowcą, powinien załączyć raport podróży, a jeśli pracował w branży budowlanej - wykaz budów.

11. Emerytura niemiecka

Obecnie pomagamy z rozliczeniem podatku również klientom posiadającym niemiecką emeryturę. Zatem wystarczy zgłosić się do naszej firmy z kompletem dokumentów (patrz wyżej na strefę Pobierz dokumenty) oraz z dokumentami dodatkowymi związanymi z emeryturą. Więcej informacji o rozliczeniu podatku, gdy ma się niemiecką emeryturę spisaliśmy tutaj. 


Nie czekaj, zgłoś się już dziś i odzyskaj swoje pieniądze!
Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zgłoś się do nas pod numerem telefonu 061 82 88 102 lub przez e-mail z zakładki KONTAKT. Z chęcią Ci pomożemy!

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Niemiec i Holandii. Zapraszamy!