Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Zorgtoeslag – zasiłek zdrowotny w Holandii

19-06-2015 r.

Pracując w Holandii, posiadają Państwo obowiązek opłacania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Jednak jeśli nie osiągnęli Państwo konkretnego progu zarobków w skali rocznej, mogą ubiegać się o zwrot części składek z tzw. Zorgtoeslag. W CUF pomagamy sprawdzić, czy kwalifikują się Państwo do zasiłku i uzyskać nawet 1600 euro rocznie!

 

Kto może ubiegać się o Zorgtoeslag?

Jeżeli skończyli Państwo 18 lat, pracowali lub pracują w Holandii i opłacali składki zdrowotne, pozostaje spełnić tylko jedno kryterium. Koniecznie jest nieprzekroczenie dochodu rocznego ponad  28 482 euro. Jeśli spełniają Państwo wszystkie te warunki i chcieliby uzyskać zwrot Zorgtoeslag – z nami to proste! Potrzebnych jest tylko parę dokumentów.

Przyznanie Zorgtoeslag za rok ubiegły, zależy także od tego, czy za dany rok podatkowy już się rozliczyliśmy z podatku. Dlatego warto równolegle składać wniosek zarówno na rozliczenie podatku, jak i pozyskanie zasiłku Zorgtoeslag, by nasze sprawy były rozpatrywane w urzędach możliwie szybko.

 

Potrzebne dokumenty:

  • aktualny nr SOFI/BSN – jest to holenderski numer podatkowy;
  • Salaris lub Jaaropgave – dokumenty od pracodawcy potwierdzające Państwa dochody;
  • dokument potwierdzający Państwa ubezpieczenie – karta lub polisa (lub dane ubezpieczyciela).

W razie braków któregoś z dokumentów, w CUF często pomagamy je pozyskać.

 

Ile można zyskać?

Po pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku, zasiłek może być wydany na dwa sposoby:

  • w systemie ratalnym – kwota będzie przelewana na konto co miesiąc;
  • całościowo – całą kwotę otrzymuje się za dany rok jednorazowo.

W danej chwili można ubiegać się o zasiłek na rok 2014 i 2015. Będąc osobą samotną: za rok 2014 można uzyskać około 72 euro na miesiąc, natomiast w roku 2015 kwota ta wynosi nawet 78 euro. Mając partnera fiskalnego – można liczyć na większe kwoty: ok. 1600 euro rocznie za 2014 rok.

Trzeba też pamiętać, że przekraczając w roku 2014 kwotę dochodu równą 19926 euro, można otrzymać nieco mniejszy zasiłek. To samo dotyczy roku 2015, gdzie kwota graniczna wynosi 19510 euro w skali roku.

Termin złożenia dokumentów za rok 2014 w Holenderskim urzędzie to 01.09.2015, by jednak zdążyć temu podołać dokumenty w CUF muszą być do 15 lipca! Warto zainteresować się sprawą wcześniej, ponieważ czas rozpatrywania wniosków nie jest wcale taki krótki. Dlatego zalecamy kontakt z naszymi specjalistami z CUF, by podołać terminom i wymaganiom. W CUF  pomagamy Klientom z formalnościami, by mieli największe szanse na przyznanie im jak największego zwrotu!

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!