Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Zorgtoeslag za rok 2018

31-07-2019 r.

Tylko do 19 sierpnia będziemy przyjmować wnioski na odzyskanie składek z ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag za rok 2018r.  Jeśli więc pracowali Państwo legalnie w tym roku podatkowym w Holandii i opłacali tam ubezpieczenie zdrowotne, zachęcamy, by jak najszybciej złożyć dokumenty. Można odzyskać nawet 1128 euro za cały rok pracy, a z partnerem fiskalnym nawet 2 razy tyle!

Co to jest Zorgtoeslag?

Jest to dodatek wynikający z ubezpieczenia zdrowotnego, przyznawany przez holenderski urząd skarbowy Belastingdienst Toeslagen. W Holandii każda legalnie pracująca osoba ma obowiązek wykupić ubezpieczenie na czas pracy w tym kraju. Wysokość miesięcznej składki waha się w granicach od 80 – 120 euro. Część tej składki można odzyskać za pośrednictwem CUF w postaci tzw. Zorgtoeslag.

Kto może ubiegać się o Zorgtoeslag?

O Zorgtoeslag może ubiegać się osoba legalnie pracująca na terenie Holandii, która ukończyła 18 rok życia, opłacała ubezpieczenie indywidualne bądź grupowe (przez pracodawcę lub samodzielnie), a jej dochody w roku 2018 nie przekroczyły 28 500 euro. Miesięcznie taka osoba może odzyskać za 2018 rok maksymalnie 94 euro. Za pełen rok pracy byłoby to1 128 euro. Kwota do odzyskania uzależniona jest od wysokości dochodów i jest ona proporcjonalna do zarobków.

O zwrot dodatku zdrowotnego można ubiegać się razem z partnerem fiskalnym. Aby to było możliwe, wspólny dochód w 2018 roku nie przekroczył 35 500 euro. Wspólnie z partnerem można odzyskać wtedy nawet 176 euro za jeden miesiąc, co rocznie daje aż 2112 euro!

Jeśli więc pracowali Państwo w Holandii i chcą odzyskać swoje składki, zachęcamy do kontaktu jak najszybciej. Niezbędne dokumenty znajdą Państwo na naszej stronie.

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij