Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Zmiany w Austrii

25-01-2021 r.

1 stycznia 2021r. weszła w życie reforma administracji finansowej w Austrii. Poniżej opisaliśmy najważniejsze zmiany z punktu widzenia naszych rodaków.

Jeden urząd skarbowy

Jedną z kluczowych zmian jest połączenie wszystkich dotychczasowych urzędów skarbowych w jeden urząd skarbowy o nazwie Finanzamt Österreich w Wiedniu.

Czym to skutkuje? Wszystkie deklaracje podatkowe muszą być wysyłane do tego jednego urzędu skarbowego w stolicy Austrii. Poprzednie urzędy będą nadal funkcjonować, ale jako biura austriackiego urzędu skarbowego. Zmiany, z punktu widzenia rozpatrywania deklaracji podatkowych, powinny być pozytywne, gdyż poprawi się codzienny kontakt z urzędnikami i przyspieszą niektóre procedury. Jak to praktyce będzie wyglądać i czy zmiana ta wpłynie na czas oczekiwania na zwrot podatku dla Polaków? Będziemy mieli okazję się wkrótce przekonać.

Nowy numer identyfikacyjny Steuer-Nr

Kolejną istotną zmianą jest wprowadzenie 4 lipca 2020r. stałego 9-cyfrowego numeru podatkowego. Do tej pory numer był zmienny, nadawany w zależności od urzędu skarbowego. Zdarzało się, że podatnik co roku miał inny numer. Od tej pory, wszystkie osoby, które po 4 lipca złożyły wniosek o nadanie numeru identyfikacyjnego, otrzymają już nowy – niezmienny numer. Wszystkie istniejące numery podatkowe pozostają bez zmian.  

 

[Tekst: K. Wilczewska, Opracowanie: A. Smukowska]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!