Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Wezwania do rozliczenia w Holandii

05-04-2018 r.

W ostatnich dniach odnotowaliśmy zwiększoną ilość wezwań do rozliczenia za rok 2017. Otrzymując z holenderskiego urzędu skarbowego Belastingdienst korespondencję o nazwie „Aangiftebrief” podatnik zostaje wezwany do rozliczenia. Ma wtedy obowiązek, w terminie wyznaczonym przez urząd, złożyć deklarację podatkową na odpowiednich dokumentach. Jeśli więc otrzymali Państwo taką korespondencję, radzimy nie zwlekać, tylko jak najszybciej się rozliczyć.

Czy trzeba odpowiadać na takie pismo, gdy nie pracowało się w Holandii?

Fakt, czy podatnik pracował w 2017 na terenie Holandii, czy też nie, nie ma żadnego znaczenia. Wezwanie oznacza konieczność zgłoszenia deklaracji podatkowej w holenderskim fiskusie, nawet w sytuacji braku zatrudnienia. W przypadku zignorowania korespondencji, klient otrzymuje powtórne wezwanie – korespondencję o nazwie „Herinnering aangifte”. W liście tym, urząd po raz kolejny podaje termin do rozliczenia oraz przypomina o konieczności złożenia deklaracji podatkowej, w celu uniknięcia nieprzyjemnych konsekwencji tj. kar za brak rozliczenia.

Co się dzieje, gdy zignorujemy wezwanie urzędowe?

Jeśli w dalszym ciągu podatnik się nie rozliczy, urząd wysyła list o nazwie „Aanmaning aangifte” z ostatecznym wezwaniem do rozliczenia. W liście fiskus informuje o wysokości kar za brak rozliczenia. Mogą one wynieść od 369 do nawet 5278 euro! Dodatkowo holenderski urząd ma prawo wstrzymać wypłaty zwrotów z innych decyzji wstępnych i zasiłków, do momentu wywiązania się podatnika ze swoich obowiązków.

Pismo o nazwie: Aanslag

Zdarzają się podatnicy, którzy pomimo wielokrotnych wezwań, nie rozliczają się przed holenderskim fiskusem. Ostatecznie taka osoba otrzymuje decyzję podatkową Aanslag z wyliczoną wysoką niedopłatą i karą (verzuimboete) za niezłożenie zeznania. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak uregulować karę we wskazanym na piśmie terminie, by uniknąć naliczania odsetek. W przypadku otrzymania takiego pisma, nasza firma może pomóc w złożeniu reklamacji, ale tylko wtedy, gdy podatnik zgłosi się do nas z wymaganym kompletem dokumentów i uregulowaną karą minimum miesiąc przed upływem terminu płatności (widocznym na dokumencie). Najlepiej jednak nie dopuszczać to takiej sytuacji i odpowiedzieć na pierwsze wezwanie „Aangiftebrief”.

Jeśli otrzymają Państwo wezwanie z holenderskiego urzędu skarbowego, nie warto go ignorować. Holenderski urząd jest bardzo restrykcyjny w kwestii naliczania kar, dlatego radzimy, jak najszybciej złożyć zeznanie podatkowe. Jeśli potrzebują Państwo pomocy, zapraszamy do kontaktu.

Poniżej przedstawiamy przykładowe wezwanie do rozliczenia:

 

 

rozliczenie podatku z Holandii - wezwanie

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!