Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Upływa termin na złożenie deklaracji podatkowej w Wielkiej Brytanii za rok 2019/2020

21-10-2020 r.

Podatnicy posiadający obowiązek podatkowy w Wielkiej Brytanii, mogą składać zeznania podatkowe w formie papierowej lub elektronicznej. W przypadku deklaracji podatkowych za rok 2019/2020 składanych tradycyjnie, termin rozliczenia mija 31 października, natomiast w przypadku drugiej formy rozliczenia – 31 stycznia (do rozliczenia on-line konieczne jest posiadanie numer UTR*).

Przypominamy, że obowiązek podatkowy w Wielkiej Brytanii posiadają osoby pracujące jako self-employed i mające działalność gospodarczą w tym kraju. Jeśli podatnicy Ci nie złożą deklaracji w wyznaczonym terminie, urząd nalicza 100 funtów kary. Jeżeli opóźnienie zwiększy się do trzech miesięcy, wówczas poza podstawową karą, za każdy dzień zwłoki doliczane jest 10 funtów. Dlatego lepiej rozliczać się w terminie i nie ponosić nieprzyjemnych konsekwencji ze strony brytyjskiego urzędu. Deklarację podatkową można złożyć z pomocą autoryzowanego biura podatkowego, czyli takiej firmy jak nasza.

Jeśli mają Państwo pytania o rozliczenia w Wielkiej Brytanii, zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu: 61 82 88 102. Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania i pomożemy sporządzić deklarację podatkową.

*UTR - Unique Taxpayer Reference number to numer nadawany przez brytyjską skarbówkę. Posiada go każdy podatnik, które zarejestruje się w UK jako osoba samozatrudniona.

 

Tekst: A. Smukowska

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!