Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Praca tymczasowa w Danii – jak uzyskać zwrot podatku?

18-04-2018 r.

Mieszkasz w Polsce, ale podjąłeś się w Danii pracy tymczasowej? Czy wiesz jakie ulgi Ci przysługują? Co roku Polacy wyjeżdżają do pracy do Danii, jednak wielu z nich nie zdaje sobie sprawy z tego, jak korzystne odliczenia umożliwia im duński urząd skarbowy SKAT. Z uwagi na to, że ośrodek życia takich osób znajduje się w Polsce, mogą odliczyć koszty związane z niedogodnościami spowodowanymi przebywaniem za granicą. Są to: koszty wynajmu mieszkania czy koszty związane z codziennymi dojazdami do pracy. Wysokość wspomnianych ulg zależna jest od wielu czynników takich jak kwota dochodu, odległość pokonywana z miejsca zamieszkania w Danii do miejsca wykonywania pracy, ilość podróży do Polski w danym roku podatkowym i innych.

Ulga na podróże między Polską a Danią

Osobom zamieszkującym na stałe w Polsce, które podjęły się w Danii pracy tymczasowej, przysługuje ulga związana ze zwrotem kosztów podróży do kraju zamieszkania. Jest ona zależna od ilości podróży oraz dystansu dzielącego oba miejsca. Ulgę tę oblicza się na podstawie standardowych stawek. W 2017 roku stawka ta  wyniosła przy odległości od 25 do 120 km 1,93 DKK/km (w 2018 roku wynosiła 1,94 DKK/km). Przy odległościach powyżej 120 km stawka wynosi 0,97 DKK/km.

Ulgi na dojazdy do pracy w Danii

Osoby pracujące minimum 25 km od miejsca zamieszkania w Danii, mogą również odliczyć koszty ponoszone w związku z koniecznością dojazdu do pracy. Ulga ta jest także związana z pokonywaną odległością oraz ilością dni, w których pracownik dojeżdżał do pracy. Przysługuje ona niezależnie od tego, z jakiego środka transportu dana osoba korzysta i czy dojeżdża do pracy sama, czy razem z inną osobą.

Ulgi za przekraczanie mostów

Jeżeli podczas dojazdu do pracy przekraczany był płatny most, SKAT (duński urząd  skarbowy) umożliwia odliczenie poniesionych kosztów. Kwota ta zależy od poniesionych opłat , rodzaju transportu i mostu, który był przekraczany.

Ulgi na zakwaterowanie

Jeżeli pracodawca nie zapewniał swojemu pracownikowi darmowego lokum, może on wnioskować o odliczenie kosztów związanych z zakwaterowaniem. W roku 2017 kwota ta wynosi aż 209 duńskich koron za dzień (w 2018 roku wynosiła 214 DKK/dzień).

Ulgi na wyżywienie

Duński urząd skarbowy SKAT umożliwia również odliczenie części kosztów poniesionych podczas pracy w Danii na wyżywienie. W 2017 roku kwota odliczenia za każdy dzień wynosi 487 DKK (w 2018 roku wynosi 498 DKK/dzień).

Wyżej wymienione ulgi sprawiają, że rozliczenie podatku w Danii jest bardzo korzystne i może skutkować wysokim zwrotem. Nasza firma zajmuje się całym procesem rozliczenia, począwszy od skompletowania dokumentów, aż do momentu odzyskania pieniędzy z urzędu, oferując tym samym kompleksową i profesjonalną usługę. Zapraszamy do kontaktu.

 

 

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!