Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Odzyskaj zamrożony dodatek wakacyjny Feriepenge z Danii

07-04-2022 r.

Zgodnie z nową ustawą dotyczącą Feriepenge w Danii (The New Danish Holiday Act) dodatek urlopowy zostaje ustawowo „zamrożony”. Decyzja ta dotyczy okresu pracy od 1 września 2019 roku do 31 sierpnia 2020 roku. Czy jest szansa na szybsze odzyskanie dodatku po wejściu nowych przepisów? Jeśli pracowałeś w Danii właśnie w tym czasie, koniecznie zapoznaj się z dalszymi instrukcjami!

Co to oznacza dla pracownika?

Zamrożenie środków to nic innego jak przejęcie uzbieranego przez pracownika tzw. urlopowego przez duńską instytucję Lønmodtagernes Feriemidler. Od tej chwili to ona zarządza środkami zgromadzonymi przez podatnika i decyduje o ich wypłacie. Założeniem ustawy jest przetrzymanie zgromadzonych środków aż do osiągnięcia wieku emerytalnego pracownika. Po tym okresie zostaną automatycznie wypłacone.

Czy można odzyskać zamrożone dodatek przed emeryturą?

Mamy dobrą wiadomość, dla tych osób, które nie chcą czekać aż do emerytury. Nowa ustawa daje możliwość odzyskania środków wcześniej. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek i skompletować wymagane przez urząd dokumenty, by móc szybciej cieszyć się dodatkowymi pieniędzmi. Nasza firma odzyskuje zamrożone Feriepenge za ten okres i kompleksowo pomaga klientom m.in. rejestruje NemKonto. Jest to rachunek bankowy, na który przekazywane jest wynagrodzenie za pracę lub zwrot podatku z duńskiego urzędu skarbowego, czy właśnie Feriepenge.

Jeśli chcesz odzyskać swoje zamrożone pieniądze z duńskiej instytucji, zgłoś się do nas!

Więcej o dodatku wakacyjnym przeczytasz tutaj:

https://cuf-podatki.pl/aktualnosci/artykul/dodatek-wakacyjny-w-danii-feriepenge/

 

[Tekst. A. Smukowska]

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!