Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Nowy rok podatkowy w Wielkiej Brytanii

04-04-2019 r.

6 kwietnia 2019 roku rozpoczyna się nowy rok podatkowy 2019/20, który będzie trwał do 5 kwietnia 2020 roku. Prawo podatkowe w Wielkiej Brytanii w nadchodzącym roku podatkowym nie przyniesie większych zmian. Jednak zwroty podatku będą jeszcze wyższe, gdyż wzrasta kwota wolna od podatku aż o 650 funtów i od 6 kwietnia wyniesie 12 500 funtów.

Za jaki okres można się rozliczać?

Osoby chcące odzyskać podatek z tego kraju mogą złożyć zeznanie do pięciu lat wstecz. Oznacza to, że ostatni rok, który będzie można rozliczać to 2015/16, trwający od 6 kwietnia 2015 do 5 kwietnia 2016. Będzie można zgłaszać go do urzędu go do 5 kwietnia 2020r. 

Przypominamy, że każda osoba, która legalnie pracuje w Wielkiej Brytanii, ma możliwość odzyskania nadpłaconego podatku. Aby sprawdzić, czy takie rozliczenie podatnikowi się opłaca i czy faktycznie ma do odzyskania pieniądze z brytyjskiego urzędu skarbowego, warto skorzystać z opcji wstępnej kalkulacji. W naszej firmie jest ona wykonywana bezpłatnie. Takie wyliczenie wykonywane jest na podstawie dokumentu od pracodawcy P45 lub P60. Jeśli jesteś zainteresowany, sporządzeniem wstępnej kalkulacji, skontaktuj się z nami.

W Wielkiej Brytanii możliwe jest odzyskanie podatku za rok, który jeszcze się nie zakończył. Dotyczy to podatników, którzy zakończyli pracę w Wielkiej Brytanii i nie zamierzają do niej wrócić przed końcem danego roku podatkowego.  

Self-Assessment i Self-Employed

Osoby samorozliczające się (Self-Assessment) i samozatrudnione (Self-Employed/podwykonawca) mają obowiązek złożenia deklaracji, nawet w przypadku, gdy danym roku podatkowym nie osiągnęły przychodów. Obowiązek ten ustaje dopiero w momencie zamknięcia działalności. Przy takich rozliczeniach trzeba pamiętać o wyznaczonych terminach złożenia deklaracji podatkowych.

Złożenie deklaracji przez takich podatników jest możliwe dopiero po zakończeniu trwającego roku podatkowego. Oznacza to, że po 5 kwietnia 2019 można złożyć  deklarację za rok 2018/19, natomiast po 5 kwietnia 2020 – za rok 2019/20.

Na wysłanie do urzędu papierowej deklaracji podatkowej za rok 2018/19 osoby prowadzące działalność mają czas do 31 października 2019. Rozliczenie on-line możliwe jest do 31 stycznia 2020r.  

Kary dla podatników

Brak rozliczenia w wyznaczonych terminach grozi nałożeniem na podatnika wysokich kar. Podstawowa opłata wynosi 100 funtów. Jeżeli opóźnienie zwiększy się do trzech miesięcy, wówczas za każdy dzień zwłoki doliczane jest 10 funtów. W przypadku, gdy podatnik nadal się nie rozliczy, po upływie kolejnych sześciu miesięcy – wspomniana opłata wzrasta o 300 funtów. Po dalszych dwunastu miesiącach kara zwiększy się o dodatkowe 300 funtów. W momencie, w którym podatnik złoży rozliczenie, obciążenia pieniężne mogą zostać anulowane, jednak nie zawsze. Czasami brytyjski urząd skarbowy HM Revenue & Customs pomniejsza przysługujący zwrot podatku o naliczone wcześniej kary. Jeżeli stwierdzi on uchylanie się od składania zeznania na przestrzeli lat, może egzekwować uregulowanie kar również poprzez polski urząd skarbowy, co z kolei wiąże się z komorniczą egzekucją długu na terenie Polski.

Podatek z Anglii rozliczamy dla naszych klientów już 17 lat! Jeśli pracujesz lub pracowałeś w UK i potrzebujesz naszej pomocy z rozliczeniem, wypełnij formularz na naszej stronie lub zadzwoń: 62 82 88 102 wew. 1.

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij