Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Niemiecki urząd skarbowy wysyła wezwania do rozliczenia

26-02-2018 r.

Uwaga! Niemiecki fiskus Finanzamt wysyła do podatników wezwania do rozliczenia. Taki list  może otrzymać każda osoba, która legalnie pracowała na terenie Niemiec. Dokumenty te noszą nazwy  Erinnerung an die Abgabe der Steuererklärung lub Aufforderung zur Abgabe der Steuererklarung. Niemiecki urząd skarbowy ma prawo do wysłania wezwań przez cały rok. Taką korespondencję mogą otrzymać osoby z obowiązkiem do rozliczenia, które z różnych powodów nie złożyły deklaracji podatkowej w Niemczech, ale nie tylko. Czasami urząd wysyła wezwania do osób niemających obowiązku do rozliczenia w tym kraju. Zdarza się nawet, że Finanzamt kieruje wezwania do osób, które nie pracowały w danym roku podatkowym na terenie Niemiec. Bez względu na sytuację, zawsze na takie wezwanie trzeba zareagować. Zatem nawet w sytuacji, gdy w wybranym roku nie pracowało się za granicą, należy jak najszybciej poinformować o swojej sytuacji urząd. 

Termin do rozliczenia

Radzimy zwrócić uwagę na daty na wezwaniu z Niemiec. Jest ich kilka, dlatego łatwo się pomylić i błędnie zinterpretować pismo. Poniżej przedstawiamy Państwu aktualny wzór wezwania i zaznaczamy na nim najważniejsze dane.  Warto pamiętać, żeby dokonać rozliczenia w terminie wskazanym przez urząd. W przeciwnym razie urząd naliczy kary finansowe, które wynoszą minimum 150 euro.

W razie dodatkowych pytań dotyczących wezwań, zapraszamy do kontaktu. Pomożemy Państwu jak najszybciej się rozliczyć i tym samym uniknąć kar za brak złożenia deklaracji. Zapraszamy!

 

wezwanie z niemiec 2018 4

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!