Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Niemiecki numer identyfikacyjny Identifikationsnummer – informacja

07-08-2023 r.

Niemiecki urząd poinformował, że od 2023 roku na wszystkich kartach podatkowych Lohnsteuerbescheinigung będzie musiał widnieć numer identyfikacyjny, czyli Identifikationsnummer. Numer ten jest odpowiednikiem polskiego PESEL i przydaje się podczas rozliczania podatku, a także pozyskiwania świadczeń z Niemiec. Pracodawca odpowiedzialny za wystawienie rocznej karty podatkowej będzie mógł złożyć wniosek o nadanie numeru swojego pracownika. Odpowiedni urząd przydzieli go podatnikowi.

Wprowadzona zmiana spowoduje wiele ulepszeń, gdyż posiadanie Identifikationsnummer:  

•             ułatwia kontakt z urzędem i pozyskiwanie informacji dotyczących rozliczenia;

•             przyspiesza procedurę rozliczania zwrotu podatku poprzez wysyłanie deklaracji podatkowej on-line;

•             pozwala weryfikować informacje o zatrudnieniu pracownika i w razie potrzeby uzyskać Lohnsteuerbescheinigung.

 

Więcej informacji o niemieckim numerze identyfikacyjnym znajdziesz tutaj --> https://cuf-podatki.pl/aktualnosci/artykul/chcesz-szybciej-odzyskac-zwrot-podatku-podaj-do-rozliczenia-niemiecki-numer-identyfikacyjny-idnr

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami mailowo bądź telefonicznie: 61 828 81 02 lub bok@cuf.com.pl

 

[Tekst: J.Semen]

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Niemiec i Holandii. Zapraszamy!