Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Niemcy – dłuższy termin na złożenie deklaracji podatkowej za 2019 rok

14-01-2021 r.

Termin oddania deklaracji podatkowych za 2019 rok składanych przez Steuerberatera został wydłużony do 31.08.2021r. Dotychczas Steuerberater (biuro podatkowe posiadające odpowiednie niemieckie uprawnienia) miał czas na złożenie Twoich dokumentów do 28.02.2021r. Zmiana ta powodowana jest wydłużającą się epidemią i została zakomunikowana przez niemiecki rząd jeszcze w grudniu 2020 r.

Podatnik, który rozlicza się samodzielnie (bez pomocy Steuerberaterów), miał na to czas do końca lipca 2020. To nie uległo zmianie.

 Terminy dotyczą osób z obowiązkiem corocznego rozliczenia podatkowego w Niemczech, czyli m.in.:

  • osób prowadzących działalność gospodarczą Gewerbe,
  • podatników, którzy otrzymali wezwanie do rozliczenia z niemieckiego urzędu skarbowego,
  • podatników, którzy oprócz wynagrodzenia (dochodów z umowy o pracę w Niemczech) uzyskali dodatkowe opodatkowane przychody przekraczające rocznie łącznie 410 €,
  • osób, które oprócz wynagrodzenia uzyskały nieopodatkowane świadczenia wyższe niż 410 € rocznie, np.: niemiecki zasiłek dla bezrobotnych, zasiłek chorobowy itp.
  • osób, posiadających 3 i 6 klasę podatkową, a także mających więcej niż jednego pracodawcę w danym roku podatkowym.

Nasza firma obecnie pomaga w rozliczeniach wszystkim rodzajom podatników oprócz Gewerbe (działalności gospodarczej).

Jeśli pracowałeś w Niemczech i nie wiesz, jak się rozliczyć, jakie ulgi Ci przysługują i co zrobić, by odzyskać możliwie najwyższy zwrot podatku, skontaktuj się z nami. Z naszą firmą masz wydłużony czas na złożenie deklaracji podatkowej za 2019 rok - do końca sierpnia 2021.

 

 

 

 

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!