Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Niderlandy

21-11-2019 r.

Nie każdy wie, że z początkiem 2020 roku Holandia przestanie posługiwać się swoją obecną nazwą. Kraj ten przyjmie nazwę „The Netherlands”, co w polskim tłumaczeniu możemy uznać za  Niderlandy.

Czy ta sytuacja wpłynie na kwestie związane z pracą  oraz rozliczeniem podatku z tego kraju? Nie powinno tak być, ponieważ modyfikacja ma dotyczyć jedynie nazewnictwa kraju. Zmiana została już zatwierdzona przez niderlandzki rząd wraz z krajową organizacją turystyczną.

Słowo Niderlandy ma pomóc oderwać się Holandii od dotychczasowej opinii o tym kraju i wpłynąć na lepsze postrzeganie na arenie międzynarodowej. Pozwoli także na ujednolicenie nazwy tego państwa w obrębie wielu języków.

Bez względu na zmianę nazwy Holandii, w naszej firmie nadal będziemy realizować usługi związane z tym krajem: rozliczenia podatku, pozyskiwanie zasiłku na dzieci Kinderbijslag, odzyskiwanie składek z Zorgtoeslag. Serdecznie zachęcamy do kontaktu z nami, jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania w tych kwestiach.

Niewątpliwym plusem wprowadzenia tej zmiany będzie to, że „Poland” nie będzie mylić się już więcej z „Holland”. Czas na zmiany!

 

[Tekst: M. Gajewska]

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij