Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Lohnzettel – austriacka karta podatkowa

17-05-2024 r.

Lohnzettel znany również pod nazwą L16 to karta podatkowa, którą każdy pracownik otrzymuje od pracodawcy z Austrii po zakończeniu roku podatkowego. Pracodawca może wysłać dokument mailem – ma na to czas do końca stycznia. Ma także możliwość wysłania L16 listem – do końca lutego. Dokument Lohnzettel jest niezbędny do rozliczenia przed austriackim urzędem skarbowym (Finanzamt). Składa się najczęściej z dwóch stron i zawiera wiele informacji, ale tylko kilka z nich jest kluczowych i potrzebnych do rozliczenia w tamtejszym fiskusie.

Pozycja 210 – Bruttobezüge gemäß

Kwota uwzględniona w tej pozycji to nic innego jak wynagrodzenie brutto pracownika. Potrzebna do rocznego rozliczenia podatkowego, a także do wykonania wstępnej kalkulacji zwrotu podatku, po którą można zgłosić się do naszej firmy.

Pozycja 215 – Steuerfreie Bezüge gemäß

Wynagrodzenie wolne od podatku. Nasi klienci najczęściej mają w tej pozycji „0”, ale może się zdarzyć, że będzie w niej kwota, którą będzie trzeba uwzględnić w rozliczeniu.

Pozycja 220 – Bezüge gemaz vor Abzug  der SV Beiträge

Wynagrodzenie przed potrąceniem składek na ubezpieczenie społeczne.

Pozycja 230 – Abzugl. SV Beiträge gemäß Kennzahi

Tutaj znajdują się potrącone składki na ubezpieczenie społeczne, opłaty za izbę pracowniczą oraz wspieranie budownictwa mieszkalnego.

Pozycja 243 – Freiwillige Beiträge gemäß

Zsumowana kwota za dodatkowe odliczenia np. za dojazdy do pracy.

Pozycja 245 – Steuerpflichtige Bezüge

Wynagrodzenie podlegające opodatkowaniu.

Pozycja 260 – Anrechenbare Lohnsteuer

Ostatnia i najważniejsza pozycja czyli potrącony podatek od wynagrodzenia. Jest to maksymalna kwota, jaką możemy odzyskać dla podatnika z urzędu skarbowego, jeśli spełnia on odpowiednie warunki.

Na L16 znajdziemy także daty zatrudnienia pracownika (w lewym górnym rogu dokumentu), nazwę i numer urzędu skarbowego Finanzamt oraz Versicherungsnummer czyli numer ubezpieczenia podatnika na terenie Austrii. Numer ten nie jest niezbędny do rozliczenia. 

Jeśli potrzebujesz pomocy z rocznym rozliczeniem podatku z Austrii zgłoś się do nas - pomagamy klientom już prawie 20 lat z ich podatkami. Wypełnij formularz obok i skorzystaj z pomocy naszych konsultantów >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

 

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Niemiec i Holandii. Zapraszamy!