Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Koniec P45 i P60 w Irlandii?

05-03-2020 r.

Od tego roku irlandzki pracodawca nie ma obowiązku wystawiania dokumentów P45 czy P60 - odpowiedników naszego PIT11. Część pracodawców już stosuje się do tych ustaleń, a pozostali są jeszcze na etapie wdrażania zmian. Dlatego może się zdarzyć, że niektóre osoby pracujące w Irlandii w 2019 roku otrzymają karty podatkowe, a inne nie. Zmiana ta jest konsekwencją reformy systemu podatkowego w Irlandii, która trwa już od kilku lat. Docelowo wszyscy pracodawcy będą zwolnieni z wystawiania rocznych dokumentów. Mają być one widoczne w systemie irlandzkiego urzędu skarbowego.

Posiadanie czy nieposiadanie rocznej karty podatkowej P45 lub P60 nie ma wpływu na odzyskiwanie podatku z naszą firmą. Możemy rozliczać osoby pracujące w Irlandii w latach 2016, 2017, 2018 i 2019 nawet bez tych dokumentów. Natomiast jeśli mielibyśmy wykonać wstępną kalkulację zwrotu podatku (wyliczyć wstępną kwotę do odzyskania), potrzebne są nam dokumenty od pracodawcy. W przypadku lat 2016, 2017 i 2018 są to P45 i P60. W przypadku roku 2019 wystarczy nam ostatni payslip (pasek płacowy), na którym znajduje się kumulacja dochodów i podatków z danego roku podatkowego.

Jeśli pracowali Państwo w Irlandii i są zainteresowani odzyskaniem podatku, zapraszamy do rozliczenia!

 

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij