Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Kindergeld - podwyżka od 2019 roku

26-10-2018 r.

Niemiecki parlament zamierza przeznaczyć aż 10 mld euro na tzw. pakiet rodzinny. Dzięki temu zostaną wprowadzone dodatkowe ulgi podatkowe dla rodziców oraz podwyżka zasiłku na dzieci Kindergeld.

O ile wzrośnie zasiłek?

Od 1 lipca 2019 roku zasiłek Kindergeld ma wzrosnąć o 10 euro na każde dziecko! Oznacza to, że w drugiej połowie przyszłego roku będzie można otrzymywać co miesiąc:

-  204 euro na pierwsze i drugie dziecko,

210 euro na trzecie dziecko,

235 euro na kolejne dzieci.

Przypominamy, że obecnie zasiłek wynosi 194 euro miesięcznie na pierwsze i drugie dziecko, 200 euro na trzecie dziecko oraz 225 euro na czwarte i każde kolejne. Zatem od lipca 2019 roku, mając np. troje dzieci, otrzymamy co miesiąc 618 euro świadczenia Kindergeld.

Kolejna podwyżka i korzystniejsze ulgi podatkowe dla rodzin z dziećmi?

To nie koniec dobrych wiadomości. Następna podwyżka zasiłku Kindergeld planowana jest na styczeń 2021 roku. Świadczenie zostanie podniesione o kolejne 15 euro.

W 2019 roku wzrośnie również wysokość kwoty wolnej od podatku dla osób posiadających dzieci tzw. Kinderfreibetrag z 7428 euro na 7620 euro.

Rząd zapowiada także dodatkowe ulgi dla rodzin z niskimi i średnimi dochodami.

Jeśli są Państwo zainteresowani złożeniem wniosku o Kindergeld zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Nasi specjaliści skutecznie pozyskują to świadczenie dla Polaków od wielu lat.

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij