Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Kindergeld będzie wypłacany tylko za 6 miesięcy – zamiast za 4 lata wstecz?!

07-07-2017 r.

Ważna informacja dla wszystkich osób starających się o Kindergeld! Jeśli są Państwo w trakcie kompletowania dokumentów do wniosku o zasiłek rodzinny w Niemczech – wskazany jest pośpiech. Od 01.01.2018 roku wchodzą w życie nowe przepisy dot. przyznawania tych świadczeń. Od tego dnia Kindergeld  będzie przyznawany tylko za maksymalnie 6 miesięcy wstecz – zamiast za 4 ostatnie lata! Oczywiście nadal będzie możliwe pozyskiwanie zasiłku także na bieżąco za aktualne miesiące.

O JAKIE PIENIĄDZE MOŻNA SIĘ STARAĆ?

Przykładowo: pomagamy klientowi, który posiada dwoje dzieci i pracuje w Niemczech od początku stycznia 2014 r. Dotąd za cały okres pełnych 4 lat (od 2014 do 2017) mógł ubiegać się o zasiłek rodzinny w Familienkasse w wysokości do 18096 euro łącznie. Po zmianie przepisów, mimo tak długiego stażu pracy za granicą, otrzyma tylko 2304 euro za oboje dzieci. Przy czym zmniejszony zasiłek będzie liczony od miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym wpłynął wniosek. Dlatego jeśli nie chcą Państwo stracić możliwości wnioskowania o Kindergeld do 4 lat wstecz, już dziś należy zacząć kompletować  niezbędne dokumenty w trybie pilnym. Tym bardziej, że po niektóre zaświadczenia trzeba udać się do polskiego urzędu, a więc uzyskanie ich może potrwać ok. 1-3 tygodni.

DLACZEGO SUGERUJEMY JAK NAJSZYBSZE KOMPLETOWANIE DOKUMENTÓW?

Radzimy zgłosić się już dziś, by zdążyć z formalnościami i pozyskać zasiłek za jak najdłuższy okres! Jeżeli przekażą Państwo do CUF kompletne dokumenty do końca października – powinno się udać pozyskać Kindergeld za cały okres, czyli nawet do 4 lat wstecz. Jeśli dokumenty przyjdą później do naszej firmy lub będą niekompletne, zrobimy wszystko, co możliwe – by pomóc Państwu w otrzymaniu całego zasiłku, niemniej szanse będą mniejsze.

Każdy wniosek o Kindergeld, który wpłynie do Familienkasse po 31.12.2017 roku będzie rozpatrywany wg zmienionych przepisów. Należy uwzględnić, że dla urzędu liczy się data wpłynięcia wniosku, a nie jego wysłania. Czyli jeżeli zgłoszenie na Kindergeld zostanie wysłane przykładowo 20 grudnia, a wpłynie do urzędu na początku stycznia 2018 – Familienkasse przyzna go jedynie za 6 miesięcy wstecz. Wynika to z projektu ustawy, który dnia 24.06.2017 roku opublikowano w Federalnym Dzienniku Ustaw w Niemczech. Niestety zamysł jest właśnie taki, by znacząco ograniczyć wypłacanie świadczeń rodzinnych w Niemczech.

Nasi specjaliści zrobią wszystko, aby nie stracili Państwo swoich pieniędzy.

Prosimy nie czekać i zgłosić przez formularz obok (w ten sposób otrzymają Państwo maksymalny RABAT!) LUB zadzwonić jeszcze dziś:

tel. 618288102 wew.1

 

 

 

[Źródło: http://datenbank.nwb.de/Dokument/Anzeigen/635732/?listPos=44&listId=2111981]

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!