Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

KINDERBONUS 2022

21-06-2022 r.

Dobra wiadomość dla osób uprawnionych do pobierania niemieckiego zasiłku na dzieci. Zgodnie z zapowiedzią federalnego rządu Niemiec, wszyscy świadczeniobiorcy zasiłku Kindergeld otrzymają Kinderbonus w lipcu 2022 roku. Będzie on wynosił jednorazowo 100 euro na każde dziecko.

Wniosku o dodatek nie trzeba składać osobno – wypłata pieniędzy nastąpi automatycznie wraz z lipcową ratą zasiłku. Do pobrania dodatku uprawniony jest każdy podatnik, który co najmniej jeden miesiąc w 2022 roku pobierał świadczenie Kindergeld.

Kinderbonus to dodatek do Kindergeld ustanowiony w 2020 roku przez niemiecki rząd w ramach zwalczania skutków pandemii. Pierwsza wypłata wynosiła 300 euro jednorazowej premii na każde dziecko. W 2021 roku niemiecki urząd ponownie wypłacił dodatek – tym razem 150 euro jednorazowo na każde dziecko. W tym roku rodzice mogą liczyć na 100 euro dodatkowych środków.

Kinderbonus nie jest doliczany do innych zasiłków, na przykład Arbeitlosengeld II (zasiłek dla bezrobotnych) oraz Unterhaltsvorschuss (dodatek z tytułu świadczeń alimentacyjnych). Należy jednak pamiętać, że nowe świadczenie jest wliczane do kwoty wolnej od podatku w Niemczech przysługującej jako ulga na dzieci (Kinderfreibetrag).

 

 

[Tekst. A.Smukowska]

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!