Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Kinderbonus 2020

29-06-2020 r.

Dobra informacja dla osób pobierających zasiłek Kindergled. Niemiecki rząd, w ramach zwalczania skutków pandemii, postanowił wypłacić rodzicom jednorazową premię w wysokości 300 euro na każde dziecko! Nie będzie trzeba składać dodatkowego wniosku, aby otrzymać bonus. Będzie on przyznawany automatycznie, każdej osobie mającej prawo do Kindergled. Prawdopodobnie te 300 euro zostanie wypłacone w dwóch ratach, zwiększając niemiecki zasiłek o 150 euro miesięcznie. Lub w podziale 200 euro w pierwszej racie, a potem pozostała część świadczenia.

Świadczenie Kinderbonus przysługuje na dzieci, które przynajmniej jeden miesiąc w 2020 roku miały prawo do zasiłku Kindergeld. Świadczenie będzie wypłacone wraz z zasiłkiem Kindegeld we wrześniu i październiku 2020r. na każde dziecko, które we wrześniu 2020 r. będzie miało prawo do zasiłku Kindergeld. W przypadku dzieci nie mających prawa do zasiłku we wrześniu 2020r. bonus również będzie wypłacany, jednak może nastąpić to w innym terminie i niekoniecznie w wyżej opisanych ratach.                                                                                             

Kinderbonus nie będzie odliczany od innych świadczeń, takich jak zasiłek dla bezrobotnych (Arbeitlosengeld II) i zaliczka z tytułu świadczeń alimentacyjnych (Unterhaltsvorschuss). Należy jednak pamiętać, że nowe świadczenie jest wliczane do kwoty wolnej od podatku przysługującej jako ulga na dzieci (Kinderfreibetrag).

 

[Tekst: A. Smukowska]

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!