Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF - zwrot podatku z zagranicy
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Kinderbijslag – prześwietlamy holenderski zasiłek na dzieci

03-01-2018 r.

Jesteś rodzicem pracującym w Holandii? A może właśnie zakończyłeś pracę w tym kraju? Powinieneś wiedzieć, że dzięki temu, że należymy do Unii Europejskiej, możesz ubiegać się o wiele świadczeń i zasiłków dostępnych w tym kraju. W Holandii przysługuje Ci wsparcie na dzieci tzw. Kinderbijslag. Nawet jeśli Twoje dzieci mieszkają z opiekunem w Polsce, masz szansę wspierać finansowo swoich najbliższych i pobierać zasiłek. Dodatkowo wraz z Kinderbijslag, możesz otrzymać Kindgebondenbudget. Jest to pomoc dla rodziców posiadających dzieci w wieku do 17 lat. Wysokość tego dodatku zależy od dochodów rodziny, ilości dzieci i ich wieku. Zasada jest taka, że im mniej zarabiasz, tym większą kwotę dodatku na dzieci Kindgebondenbudget uzyskasz.

Komu przysługuje zasiłek?

O świadczenie Kinderbijslag wraz z Kindgebondenbudget  ma prawo wnioskować każda legalnie pracująca w Holandii osoba, która posiada dzieci. Wnioskodawca musi opłacać składki na ubezpieczenie na terenie Holandii. Jeśli opłaca je w Polsce, holenderski zasiłek nie przysługuje. Zasiłek rodzinny jest wypłacany przez SVB (Sociale Verzekeringsbank) za okres 12 miesięcy wstecz.

Wysokość świadczenia Kinderbijslag

Świadczenie Kinderbijslag wypłacane jest kwartalnie. Od 3 kwartału 2017 roku jego kwota wzrosła. Ostateczna wysokość zasiłku rodzinnego zależy od wieku dziecka. Aktualnie kształtuje się to następująco:

  • na dziecko w wieku do 5 lat: 200,59 co kwartał;
  • na dziecko od 6 do 11 lat: € 243,57 co kwartał;
  • na dziecko od 12 do 17 lat: € 286,55 co kwartał.

 

Dodatek do zasiłku Kindgebondenbudget

Dodatkowo, można wnioskować do Belastingdienst o przyznanie Kindgebondenbudget. Jego ostateczna kwota uzależniona jest od liczby i wieku dzieci, a także wysokości dochodów wnioskodawcy. Kindgebondenbudget rocznie wyniesie:

  • na 1 dziecko do € 1.038;
  • na 2 dzieci do € 1.866;
  • na 3 dzieci do € 2.150;
  • na 4 dzieci (i więcej) do € 2.434.

Ile możesz  otrzymać łącznie?

Zasiłek Kinderbijslag wraz z dodatkiem Kindgebondenbudget możesz otrzymać za 12 miesięcy wstecz. Jeśli więc posiadasz jedno dziecko i pracowałeś cały rok w Holandii, przysługuje Ci nawet 9 tysięcy złotych za cały rok! Przy dwójce dzieci kwota ta wynosi od 11 096 do 17 463 zł! Jeśli masz więcej dzieci, wartość zasiłku zwiększa się.

Zgłoś się do nas i dowiedz się, ile możesz zyskać.

500+, a holenderski zasiłek

Nawet jeśli pobierałeś w Polsce świadczenie 500+, możesz wnioskować o Kinderbijslag. Wówczas zagraniczny zasiłek będzie pomniejszony o wysokość świadczenia z Polski. Pamiętaj, że w Holandii nie ma kryterium dochodowego i świadczenie przysługuje na każde dziecko w rodzinie! Natomiast 500+ na pierwsze dziecko otrzymasz tylko wtedy, gdy spełniasz kryterium dochodowe, czyli dochód netto na osobę w rodzinie wyniesie 800 zł. Limit dochodu w rodzinach, w których wychowywane jest niepełnosprawne dziecko to 1200 zł netto.

Wymagane dokumenty

Aby ubiegać się o Kinderbijslag należy uzupełnić nasz komplet dokumentów oraz skompletować między innymi akty urodzenia dzieci, akt małżeństwa, meldunek w Polsce z dzieckiem, informacje o pobieraniu zasiłku na dzieci w Polsce i oczywiście dokument potwierdzający zatrudnienie na terenie Holandii czyli Jarograaf bądź Salaris. Skontaktuj się z nami – pomożemy Ci w poprawnym złożeniu wniosku o zasiłek na dzieci Kinderbijslag wraz z Kindgebondenbudget. Warto poświęcić czas na skompletowanie dokumentów, gdyż w zamian można otrzymać np. w przypadku posiadania 2 dzieci w wieku 12 oraz 16 lat aż 12 650 zł (kwota bez ujęcia 500+).

Zadzwoń do nas, jeśli chcesz o coś zapytać!

 

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij