Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Holandia – pomoc dla osób poszkodowanych podczas COVID-19

22-06-2020 r.

Od dzisiaj rusza tymczasowy program pomocowy TOFA w Holandii (Tijdelijke Overbruggingsregeling voor Flexibele Arbeidskrachten). Przeznaczony jest dla pracowników zatrudnionych w systemie zmianowym w Holandii tzw. Flexwerkers, którzy w wyniku pandemii stracili znaczną część dochodu. Pomoc ma polegać na wypłacie jednorazowej zapomogi za okres marzec – maj 2020r.

Ile wyniesie zapomoga?

Zapomoga TOFA wynosi 550 euro brutto na miesiąc. Można ją uzyskać za 3 miesiące: marzec, kwiecień i maj, czyli łącznie 1650 euro brutto.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Wniosek należy składać w terminie od 22.06 do 12.07. do holenderskiej instytucji UWV. Można go wysłać on-line – jeśli podatnik posiada numer DigiD (czyli digital passport – rodzaj podpisu elektronicznego w Holandii, który jest konieczny w kontaktach m.in. z urzędami gmin, urzędem podatkowym telefonicznie; posiadają go osoby zameldowane w Holandii) lub telefonicznie (UWV w odpowiedzi na zgłoszenie telefoniczne wyśle formularz i poprosi o odesłanie pocztą).

Kto może otrzymać zapomogę?

Program przeznaczony jest dla osób posiadających status Flexwerkers, którzy spełniają ściśle wyznaczone przez UWV warunki:

  • 1 kwietnia 2020 miało się ukończony 18 rok życia i było się poniżej wieku emerytalnego;
  • dochód za luty 2020 wyniósł minimum 400 euro;
  • dochód za marzec był większy niż 1 euro;
  • dochód za kwiecień wyniósł nie więcej niż 550 euro;
  • dochód za kwiecień wyniósł przynajmniej o 50% mniej od dochodu za luty;
  • za kwiecień nie otrzymało się żadnego zasiłku ani innej zapomogi;
  • zapomoga TOFA jest wnioskodawcy niezbędna do przeżycia z powodu utraty źródła dochodu spowodowanej pandemią koronawirusa.

 

[Źródło: strona UWV: https://www.uwv.nl/particulieren/overige-onderwerpen/tofa/detail/kan-ik-de-tofa-aanvragen-als-ik-geen-digid-heb]

[Tekst A.Smukowska]

 

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!