Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Holandia – dłużej poczekamy na decyzje podatkowe

14-09-2017 r.

Decyzje podatkowe za 2016 rok będą wydawane z opóźnieniem. Taką informację uzyskali nasi specjaliści, którzy niedawno odwiedzili urząd skarbowy w Holandii. Wydłużony czas oczekiwania na decyzje, i tym samym na zwrot podatku, spowodowany jest ogromną ilością deklaracji, które wpłynęły do urzędu. Na tę chwilę Belastingdienst informuje, że na wydanie decyzji ma 3 lata i nie jest w stanie potwierdzić, czy uda się skrócić ten termin. 

Z czego wynika opóźnienie?

Ponad dwa lata temu holenderski urząd skarbowy wprowadził zmiany dotyczące zagranicznych rozliczeń. Do tej pory rozpatrywał sprawy elektroniczne –  deklaracje podatkowe wpływały przez internet, co znacznie przyspieszało przebieg sprawy. Od 2015 roku holenderski fiskus wymaga dosłania zaświadczenia o dochodach z Polski w oryginale, pocztą. To te dokumenty spowodowały, że urząd ma zaległości w rozpatrywaniu spraw podatników.

Wiemy, że dla Państwa kluczowym jest jak najszybsze uzyskanie decyzji podatkowej. Dlatego w listopadzie nasza delegacja po raz kolejny pojedzie do Holandii w celu omówienia tej kwestii z szefami działów w Belastingdienst Heerlen. Mamy nadzieję, że po tej wizycie informacje, jakie będziemy mieli dla Państwa, będą dużo lepsze. By być na bieżąco z aktualnościami, prosimy śledzić naszą stronę internetową oraz www.facebook.com/cuf.zwrot.podatku/.

 

Poniżej link do oficjalnej strony urzędu z powyższą informacją:

https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/bldcontentnl/belastingdienst/prive/inkomstenbelasting/hoe_werkt_inkomstenbelasting/aangifte_doen/wat_gebeurt_er_na_de_aangifte

 

 

 

 

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!