Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Dodatek zdrowotny Zorgtoeslag za rok 2021

07-06-2022 r.

Do 16 sierpnia 2022 r. przyjmujemy wnioski o uzyskanie dodatku zdrowotnego tzw. Zorgtoeslag za rok 2021 r. Zgłoś się do nas, a pomożemy Ci w odzyskaniu zwrotu dodatku do ubezpieczenia, który może wynieść nawet 107 euro za każdy przepracowany miesiąc! Zgłoś się do nas! Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy widoczny obok po prawej stronie, podasz nam dane kontaktowe, a my zadzwonimy do Ciebie i wyjaśnimy, jak odzyskać te dodatkowe pieniądze. Możesz też wysłać do nas mail na adres bok@cuf.com.pl i poprosić o dokumenty niezbędne do odzyskania Zorgtoeslag 2021.

Zorgtoeslag – co to takiego?

Zorgtoeslag to dodatek, wynikający z ubezpieczenia zdrowotnego, wypłacany przez Belastingdienst Toeslagen – holenderski urząd. Aby urząd go przyznał, trzeba wysłać wniosek, w którym podatnik musi udokumentować pracę na terenie Holandii oraz fakt opłacania ubezpieczenia w tym kraju. Ubezpieczenie jest obowiązkowe. Zgodnie z tamtejszymi przepisami każda osoba, która rozpoczyna pracę w tym kraju, ma obowiązek opłacania ubezpieczenia zdrowotnego indywidualnie bądź grupowo.

Zorgtoeslag przysługuje każdemu, kto pracował w roku 2021 r. w Holandii i opłacał tam ubezpieczenie zdrowotne. Zachęcamy, by jak najszybciej złożyć dokumenty i otrzymać dodatkowe środki. Po 1 września wnioskowanie nie będzie już możliwe, a pieniądze przepadną. Za dwanaście miesięcy pracy w Holandii można uzyskać nawet 1 248 euro, a z partnerem fiskalnym ponad 2 544 euro! Nie zwlekaj i zgłoś się już dziś!

Kto może ubiegać się o dodatek?

Osoba ubiegająca się o Zorgtoeslag musi mieć ukończone 18 lat. Obowiązkowo musi też opłacać ubezpieczenie indywidualne bądź grupowe (przez pracodawcę lub samodzielnie). A dochody podatnika w roku 2021 nie mogą przekroczyć 31 138 euro.

Maksymalnie można odzyskać 107 euro miesięcznie, a za pełen rok pracy kwota wyniosłaby aż 1 248 euro. Wysokość dodatku uzależniona jest od wysokości dochodów i jest proporcjonalna do zarobków.

O Zorgtoeslag można wnioskować wraz z partnerem fiskalnym, jeśli wspólny dochód partnerów za 2021 rok nie może przekroczył 38 945 euro. Razem z partnerem można odzyskać wtedy nawet 207 euro za jeden miesiąc, co rocznie daje aż 2 484 euro!

Jeśli więc pracowałeś w Holandii i opłacałeś ubezpieczenie, zapraszamy do naszej firmy. Dokumenty znajdziesz na naszej stronie: https://cuf-podatki.pl/zasilek-zdrowotny-z-holandii/ . Wystarczy je wydrukować, uzupełnić i odesłać mailem. Mogą też Państwo skorzystać z pomocy naszych Autoryzowanych Partnerów i uzupełnić dokumenty na miejscu. Adresy naszych placówek można znaleźć na mapie: https://cuf-podatki.pl/dane-kontaktowe/

Zapraszamy!

 

 

 

[Tekst. A.Smukowska]

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!