Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Dodatek zdrowotny Zorgtoeslag za rok 2020

26-07-2021 r.

Do 10 sierpnia 2021 r. nasza firma przyjmuje wnioski o uzyskanie dodatku zdrowotnego tzw. Zorgtoeslag za rok 2020 r. Kompletne dokumenty można przesyłać do nas mailem lub tradycyjnie listem. Zorgtoeslag przysługuje każdemu, kto legalnie pracował w Holandii w roku 2020 i opłacał tam ubezpieczenie zdrowotne. Zachęcamy, by jak najszybciej złożyć dokumenty. Po 1 września wnioskowanie nie będzie już możliwe, a pieniądze z dodatku przepadną. Za cały rok pracy w Holandii można odzyskać nawet 1 248 euro, a z partnerem fiskalnym ponad 2 300 euro! Nie zwlekaj i zgłoś się już dziś!

Zorgtoeslag – co to jest?

Zorgtoeslag to dodatek przyznawany przez holenderski urząd Belastingdienst Toeslagen, wynikający z ubezpieczenia zdrowotnego. Aby go uzyskać należy złożyć wniosek, udokumentować legalne zatrudnienie i opłacanie ubezpieczenia na terenie Holandii. Każda osoba, która zaczyna pracę w tym kraju, musi obowiązkowo wykupić polisę ubezpieczeniową na czas pracy. Kwota składek waha się w granicach od 105-150 euro miesięcznie. Część tej składki można odzyskać właśnie postaci tzw. Zorgtoeslag. Nasz firma CUF pomaga w odzyskaniu składki i wysyła takie wnioski od niemal 20 lat!

Kto może ubiegać się o dodatek?

O Zorgtoeslag może ubiegać się osoba, która legalnie pracuje w Holandii i ma ukończony 18 rok życia.  Obowiązkowo musi też opłacać ubezpieczenie indywidualne bądź grupowe (przez pracodawcę lub samodzielnie). A dochody podatnika w roku 2020 nie mogą przekroczyć 31 tysięcy euro.

Miesięcznie można odzyskać 104 euro w ramach Zorgtoeslag, a za pełen rok pracy kwota wyniosłaby aż 1 248 euro. Wysokość dodatku uzależniona jest od wysokości dochodów i jest proporcjonalna do zarobków.

O Zorgtoeslag można ubiegać się wraz z partnerem fiskalnym. Jednak, w tej sytuacji, wspólny dochód partnerów za 2020 rok nie może być wyższy niż  38 tysięcy euro. Wspólnie z partnerem można odzyskać wtedy nawet 199 euro za jeden miesiąc, co rocznie daje aż 2 388 euro!

Jeśli więc pracowali Państwo w Holandii i opłacali ubezpieczenie, zapraszamy do naszej firmy. Dokumenty znajdą Państwo na naszej stronie:https://cuf-podatki.pl/zasilek-zdrowotny-z-holandii/  Wystarczy je wydrukować, uzupełnić i odesłać mailem. Mogą też Państwo skorzystać z pomocy naszych Autoryzowanych Partnerów i uzupełnić dokumenty na miejscu. Adresy naszych placówek można znaleźć na mapie: https://cuf-podatki.pl/dane-kontaktowe/

Zapraszamy!

 

[Tekst. A.Smukowska]

 

 

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!