Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Dodatek zdrowotny Zorgtoeslag za rok 2019

16-07-2020 r.

Do 14 sierpnia 2020r. będziemy przyjmować wnioski o uzyskanie składek z ubezpieczenia zdrowotnego tzw. Zorgtoeslag za rok 2019r. Wypełnione dokumenty można przesyłać do nas tradycyjnie listem lub poprzez e-mail. Jeśli więc pracowali Państwo legalnie w 2019 roku w Holandii i mieli wykupione ubezpieczenie zdrowotne, zachęcamy, by jak najszybciej złożyć dokumenty. Można odzyskać nawet 1 188 euro za cały rok pracy, a z partnerem fiskalnym ponad 2 tys. euro!

Co to jest Zorgtoeslag?

Jest to dodatek wynikający z ubezpieczenia zdrowotnego, przyznawany przez holenderski urząd Belastingdienst Toeslagen. Każda legalnie pracująca osoba w Holandii ma obowiązek wykupić polisę ubezpieczeniową na czas pracy w tym kraju. Kwota składek waha się w granicach od 105-120 euro miesięcznie. Część tej składki można odzyskać za pośrednictwem CUF w postaci tzw. Zorgtoeslag.

Kto może ubiegać się o Zorgtoeslag?

O Zorgtoeslag może ubiegać się osoba legalnie pracująca na terenie Holandii, która ukończyła 18 rok życia, opłacała ubezpieczenie indywidualne bądź grupowe (przez pracodawcę lub samodzielnie), a jej dochody w roku 2019 nie przekroczyły 29 562 euro. Miesięcznie taka osoba może odzyskać za 2019 rok maksymalnie 99 euro. Za pełen rok pracy byłoby to aż 1 188 euro. Kwota do odzyskania uzależniona jest od wysokości dochodów i jest ona proporcjonalna do zarobków.

O zwrot dodatku zdrowotnego można ubiegać się razem z partnerem fiskalnym. Aby to było możliwe, wspólny dochód w 2019 roku nie przekroczył 37 885  euro. Wspólnie z partnerem można odzyskać wtedy nawet 192 euro za jeden miesiąc, co rocznie daje aż 2 304 euro!

Jeśli więc pracowali Państwo w Holandii i chcą odzyskać swoje składki, zachęcamy do kontaktu jak najszybciej. Niezbędne dokumenty znajdą Państwo na naszej stronie.  Można je przysyłać do nas poprzez e-mail lub pocztą tradycyjną.

 

[Tekst. A.Smukowska]

 

 

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij