Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Dania – co to jest Nem Konto?

04-07-2017 r.

Nem Konto to rachunek bankowy, na który wypłacane są wszelkie należności z instytucji publicznych w Danii. Muszą go posiadać obywatele Danii oraz obcokrajowcy, którzy chcą pracować w tym kraju. Dlatego również każdy Polak powinien wskazać, jaki rachunek bankowy chce mieć przypisany do otrzymywania należności z instytucji duńskich. Może to być polskie konto, którym posługiwał się dotąd w swojej ojczyźnie.

                                                                                      

Co jeszcze warto wiedzieć o Nem Konto?

Na rachunek bankowy, wskazany jako Nem Konto, jest przekazywany m.in. zwrot podatku z Danii. Dlatego rejestracja tego konta musi być poprawnie wykonana. W związku z tym CUF sp. z o.o. jako firma rozliczająca klientów z podatku z Danii – pomaga także w zakładaniu Nem Konto. W wyniku tych działań, po około 10 dniach od otrzymania odpowiedniego zgłoszenia, duński urząd skarbowy przysyła na adres domowy podatnika list z kodem aktywacyjnym. Kopię takiego listu należy odesłać do naszej firmy jak najszybciej. Wówczas możemy finalnie zarejestrować wskazane konto. Po zakończeniu procedury, urząd  skarbowy może przekazać zwrot podatku na rachunek bankowy klienta, gdy już go zakończy rozliczać. 

 

Jak wygląda list z kodem aktywacyjnym? Jest przesyłany w języku duńskim – poniżej przykład:   

 

 www nem konto

Dlaczego należy się spieszyć z przekazywaniem kodów?

Ponieważ kod aktywacyjny jest ważny tylko 30 dni od daty wysłania tego listu. Po tym terminie traci ważność. Wówczas całą procedurę trzeba powtórzyć od początku.

 

Do czego służy Nem Konto?

Nem Konto to jeden z elementów projektu związanego z ucyfrowieniem duńskiego sektora publicznego. Rejestracja konta jest zupełnie bezpieczna i ułatwia przepływ informacji pomiędzy duńskimi instytucjami, obywatelami, a pracodawcami. Nem Konto służy wielu jednostkom publicznym w Danii do przekazywania pieniędzy bezpośrednio na rachunek bankowy podatnika. W taki sposób przekazywane są należności z tytułu:

  • wynagrodzenia za pracę,
  • emerytury,
  • zwrotu podatku z urzędu skarbowego,
  • zasiłków na dzieci,
  • zasiłków dla bezrobotnych,
  • dodatku mieszkaniowego,
  • wypłaty z funduszu urlopowego (feriepenge).

 

Jakie konto może być wskazane jako Nem Konto?

Każdy sam wybiera, które konto bankowe będzie wskazane jako Nem Konto. Może nim być duński rachunek bankowy lub polski (złotówkowy).  Warto przy tym pamiętać, że należy podać takie konto, które będzie aktywne w dłuższym czasie. Inaczej mogłoby się zdarzyć, że po wyjeździe z Danii tracimy dostęp do wpływających tam później pieniędzy, np. ze zwrotu podatku.

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij