Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Czy masz obowiązek rozliczyć PIT w Polsce, gdy tylko pracujesz za granicą?

26-02-2021 r.
Często pytają nas Państwo, czy wg ustawodawstwa polskiego należy składać deklarację podatkową w Polsce, jeśli pracuje się tylko za granicą. Sprawa nie jest prosta, gdyż obowiązek podatkowy osoby wykonującej pracę za granicą, zależy od obowiązującej w danym roku metody rozliczenia. A te regulowane są przez międzynarodowe umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Metody w ostatnim czasie się zmieniały, dlatego przygotowaliśmy grafikę, na której wskazujemy kto ma, a kto nie ma obowiązku w zależności od kraju, w którym pracował.
 
Należy pamiętać jednak, że poniższa grafika wskazuje tylko obowiązek wobec polskiej skarbówki. Jeśli rozliczają Państwo podatek za granicą, trzeba brać też pod uwagę, że kraj waszego zatrudnienia - może wymusić rozliczenie PIT w Polsce, nawet, gdy polskie prawo tego nie wymaga! Np. pracując tylko w Niemczech w danym roku, wg ustawodawstwa polskiego - nie trzeba rozliczać się na PIT w ojczyźnie. Jednak jeśli chce się lub trzeba złożyć rozliczenie podatkowe w Niemczech, niestety będzie trzeba rozliczyć PIT w Polsce.

 CZY MUSZE ROZLICZAC SIE W POLSCE RADZI CUF

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!