Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Czek skarbowy z Irlandii

15-11-2019 r.

Jeśli składają Państwo deklarację podatkową w irlandzkim urzędzie skarbowym, zwrot podatku może zostać przekazany przelewem lub za pośrednictwem czeku skarbowego. Czeki zazwyczaj są wysyłane na irlandzki adres podatnika i mają określony termin ważności – sześć miesięcy. Data ważności czeku liczy się od daty jego wystawienia. Aby odzyskać pieniądze ze zwrotu podatku, należy złożyć czek skarbowy do realizacji w banku. Trwa to od siedmiu do ośmiu tygodni. W związku z tym mają Państwo maksymalnie cztery miesiące na dostarczenie czeku do banku od momentu jego wystawienia.

Przedawniony czek

Czasem do naszej firmy CUF zgłaszają się klienci z czekami podatkowymi, w których minął termin ważności. Nic straconego. Nasza firma pomaga klientom w takim sprawach i wnioskuje o ponowne wystawienie czeku. Wystarczy zgłosić się do nas, uzupełnić stosowne dokumenty, załączyć przeterminowany czek, a my zajmiemy się resztą. Metoda ta sprawdza się jednak tylko do aktualnie rozliczanych lat podatkowych. Im starszy czek, tym większe ryzyko niepowodzenia. 

Realizacja czeku w naszej firmie

Czek realizujemy bezpłatnie w ramach rozliczenia podatku. Jeśli jest taka potrzeba, możemy poprosić urząd o zamianę sposobu przekazania środków np. na przelew bankowy, co znacząco skraca czas otrzymania pieniędzy.

Otrzymanie zwrotu podatku w formie czeku może okazać się sprawą problematyczną. Jeżeli więc zależy Państwu na sprawnym odzyskaniu pieniędzy, warto skorzystać z pomocy firm specjalizujących się w odzyskiwaniu podatku z zagranicznych urzędów skarbowych, takich jak nasz firma CUF-podatki.pl.

 

Tekst: A. Smukowska. Na podstawie opracowania: M. Leszczyński

 

 

 

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij