Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Chcesz szybciej odzyskać zwrot podatku? Podaj do rozliczenia niemiecki numer identyfikacyjny (IdNr)

15-02-2021 r.

Numer identyfikacyjny jest odpowiednikiem polskiego numeru PESEL. Składa się z jedenastu cyfr i jest niezmienny – nadawany jest raz na całe życie. Obywatele Niemiec otrzymują go zaraz po narodzinach, a Polacy pracujący w Niemczech – po zameldowaniu lub po pierwszym rozliczeniu w niemieckim fiskusie.  

Dlaczego posiadanie numer ID jest ważne?

Jeśli posiadasz Identifikationsnummer, zawsze nam go podaj. Dzięki temu Twoja sprawa przebiegnie w urzędzie szybciej i sprawniej, a Ty krócej poczekasz na zwrot podatku. Deklaracje podatkowe z numerem identyfikacyjnym są traktowane w fiskusie priorytetowo i rozpatrywane w pierwszej kolejności. Poza tym, jeśli Twoja sprawa będzie wymagała naszej interwencji w urzędzie, podanie numeru podatnika skraca czas weryfikacji sprawy. Mając Twój numer ID, nie będziemy wymagać od Ciebie tylu informacji, gdyż urząd już będzie je posiadał. I będziemy też mogli sprawnie pomóc Ci z pozyskaniem rocznej karty podatkowej Lohnsteuerbescheinigung, jeśli nie udało Ci się jej otrzymać od pracodawcy. Zatem, jeżeli rozliczasz się z naszą firmą, wpisz ten numer koniecznie na formularzu zgłoszeniowym w komplecie dokumentów. Możesz też załączyć dokument potwierdzający jego posiadanie..

Gdzie znajdę numer identyfikacyjny?

Niemiecki numer identyfikacyjny znajduje się na karcie podatkowej Lohnsteuerbescheinigung oraz na odcinkach wypłat Abrechnung der Netto Brutto Bezuge. Możesz go znaleźć także na urzędowym piśmie o nadaniu numeru IdNr, które otrzymuje się z Bundeszentralamt für Steuern czyli Centralnego Federalnego Urzędu Podatkowego. Numer identyfikacyjny nadaje również niemiecki Urząd Skarbowy Finanzamt podczas pierwszego rozliczenia podatkowego. Wówczas znajduje się on na pierwszej stronie decyzji podatkowej – w lewym górnym rogu.

Jeśli nie posiadasz numeru, nie martw się! Możesz rozliczyć się bez niego. Zostanie Ci nadany po pierwszym rozliczeniu podatkowym w Niemczech. Pamiętaj, by podawać go do rozliczeń w kolejnych latach.

Poniżej przedstawiamy wzory dokumentów i znajdujące się na nich numery identyfikacyjne.

 

Numer identyfikacyjny na decyzji podatkowej:

DECYZJA DE ZWROT

 

Numer identyfikacyjny na karcie podatkowej:

 

NIEMCY karta podatkowa

 

Numer identyfikacyjny na piśmie o nadaniu numeru:

 

NADANIE NR IDEN DE

 

 

 

 

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!