Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Belgia - wezwania do rozliczenia

30-10-2017 r.

Belgijski urząd skarbowy rozesłał wezwania do rozliczenia roku 2016. Oryginalna nazwa dokumentu brzmi Aangifte in de belasting van niet-inwoners aanslagjaar 2017. Każdy podatnik, który nie zaczął jeszcze rozliczać podatku za rok 2016 w Belgii, może spodziewać się takiego pisma. Przykład takiego wezwania wraz z objaśnieniami najważniejszych fragmentów pokazujemy poniżej.

Przypominamy, że belgijska ustawa WIB 92 zobowiązuje do rozliczenia przed belgijskim urzędem skarbowym każdego, kto legalnie pracował w tym kraju. Jeśli podatnik nie odpowie na wezwanie urzędu i nie rozliczy się we wskazanym terminie, urząd może rozliczyć podatnika ex officio. Co to oznacza? To, że belgijski fiskus wystawi decyzję podatkową w oparciu o ogólne informacje na temat podatnika jakie posiada i nie uwzględni żadnych przysługujących odliczeń podatkowych. Dodatkowo, za brak rozliczenia, może obciążyć podatnika karami, które mogą wynieść aż 625 euro! Należności te mogę zostać przekazane do polskich instytucji, trudno zatem ustrzec się przed konsekwencjami wynikającymi z wezwania do rozliczenia.

Dlatego jeśli otrzymali Państwo poniższe pismo, zalecamy jak najszybciej na nie odpowiedzieć we własnym zakresie lub z pomocą naszych ekspertów. 

 

wezwanie z Belgii

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!