Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Bastingplan 2021

21-09-2020 r.

W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie niderlandzkiego rządu na temat planu podatkowego na 2021 rok (Bastingplan 2021). Planowanych zmian jest wiele, ale ostateczny ich kształt poznamy dopiero w drugiej połowie listopada. Poniżej przedstawiamy propozycje.

Jakie zmiany chce wprowadzić holenderski rząd?

  • obniżenie stawki podatku dochodowego dla pierwszego progu podatkowego (dochód poniżej 68 507 euro) do 37,1%. Obecnie podatek wynosi 37,35%;
  • zwiększenie maksymalnej kwoty ogólnej ulgi podatkowej (algemene heffingskorting) do 2 837 euro;
  • zwiększenie maksymalnej kwoty ulgi pracowniczej tzw. arbeidskorting do 4 205 euro – obecnie wynosi ok. 3 600 euro;
  • zmniejszenie maksymalnej kwoty ulgi na dziecko (inkomensafhankelijke combinatiekorting) do kwoty 2 815 euro – maksymalna kwota ulgi na dziecko w roku 2019 wynosiła 2 835 euro.

Dodatkowo w planach jest wprowadzenie ułatwień dotyczących zasiłku zdrowotnego Zorgtoeslag i  dodatku do zasiłku na dzieci Kindgebondebudget, a także zmiana definicji partnera fiskalnego.

Powyższe propozycje są na razie w fazie projektów i mogą ulec modyfikacjom. Na ostateczne decyzje musimy poczekać do listopada. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem niderlandzkich władz, zmiany wejdą w życie o 1 stycznia 2021r.

 

[Tekst: A.Kipa, Opracowanie: A.Smukowska]

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!