Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Anglia - rozlicz się i odzyskaj wszystko

04-07-2014 r.

Kwota wolna od podatku wynosi ok 9440 GBP za 2013/14 r. lub 10 tys. GBP za rok 2014/15. Jeśli jej nie przekroczymy - można odzyskać cały potrącony podatek. W Wielkiej Brytanii istnieje możliwość rozliczania się z podatku dochodowego do 5 lat wstecz (licząc z rokiem jeszcze trwającym). W przypadku rozliczenia CIS czyli SELF-EMPLOYED, (osoby będące na samozatrudnieniu) i SELF-ASSESSMENT (czyli osób, które same się rozliczają) - są to 4 zakończone lata wstecz.

Warto pamiętać, że rozliczenia CIS i SELF-ASSESSMENT są obowiązkowe. Nierozliczenie się z podatku lub przekroczenie terminów składania zeznań podatkowych w przypadku podatników CIS i SELF-ASSESSMENT może prowadzić do kar nakładanych przez brytyjski Urząd Skarbowy. Podatnicy typu CIS i SELF-ASSESSMENT mają obowiązek rozliczania się do 31 października lub 31 stycznia roku następnego on-line.

Do rozliczenia się z podatku dochodowego potrzebujesz dokumentu P60 lub dokumentu P45 oraz ewentualnie Payslip.
Dokument P45 - zawiera dane na temat całego uzyskanego przez pracownika wynagrodzenia oraz całości potrąconych podatków. Dostarczany jest przez pracodawcę po zakończeniu pracy w danej firmie.
Dokument P60 - zawiera informacje na temat rozliczenia za cały rok podatkowy. Jest to odpowiednik polskiego PITu-11. Dostarczany przez pracodawcę po zakończeniu roku podatkowego, czyli po 5 kwietnia.
Payslip - to cotygodniowe lub comiesięczne rozliczenia wynagrodzenia, dostarczane przez pracodawcę. Payslip umożliwia rozliczenie bez dokumentów P45 i P60, jednak zajmuje to więcej czasu.

Istnieją różne formy przekazów pieniężnych ze zwrotem podatku, które oferuje nasza firma. Może to być przekaz na konto walutowe lub złotówkowe. Istnieje także możliwość przekazu pocztowego (w złotówkach).

Jeżeli zagubiłeś czek ze zwróconym podatkiem lub czek się przeterminował, możemy go dla Ciebie odzyskać. Wystarczy nam do tego przeterminowany czek lub - w przypadku jego zagubienia - kalkulacja otrzymana z angielskiego Urzędu Skarbowego HMRC. W wyjątkowych sytuacjach wystarczy historia zatrudnienia.

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!