Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Aangiftebrief 2018 - wezwanie do rozliczenia z Holandii

19-03-2019 r.

Holenderski urząd skarbowy Belastingdienst rozpoczął wysyłanie korespondencji z wezwaniami do rozliczenia 2018 roku. Jeśli więc otrzymali Państwo pismo o nazwie „Aangiftebrief 2018”, oznacza to, że trzeba rozliczyć 2018 rok podatkowy w terminie wskazanym przez urząd. Większość osób obecnie ma w wezwaniu wskazaną datę rozliczenia: do 01 lipca 2019.

Jeśli holenderski fiskus nie otrzyma deklaracji podatkowej w powyższym terminie, wysyła do podatnika kolejny list, który nosi nazwę „Herinnering aangifte", czyli przypomnienie o konieczności rozliczenia się oraz informację, że nie dostosowanie się do wezwania, będzie miało finansowe skutki dla podatnika.

Oporni podatnicy otrzymują kolejny list – „Aanmaning aangifte”, w którym urząd ponownie przypomina o konieczności rozliczenia się,  podaje nowy termin na złożenie deklaracji oraz informuje, że kary za niezłożenie deklaracji podatkowej wynoszą od 369 do nawet 5278 euro. Ten list jest tzw. ostatnim dzwonkiem aby uniknąć kary, gdyż kolejne pismo o nazwie „Aanslag verzuimboete”, to już rozliczenie podatnika przez urząd wraz z nałożeniem kary 369 euro. W tej decyzji urząd, powołując się na ustawę o podatku rządowym (Algemene wet inzake rijksbelastingen – AWR), informuje podatnika, że z powodu złożenia deklaracji po terminie lub niezłożenia jej w ogóle – mimo wezwań z urzędu, zostaje nałożona na niego kara w wysokości 369 euro. 

Zatem jeżeli otrzymają Państwo Aangiftebrief 2018, doradzamy odpowiedzieć na wezwanie z urzędu i rozliczyć się jak najszybciej.

Potrzebujesz pomocy? Chcesz rozliczyć się w terminie wyznaczonym w wezwaniu Aangiftebrief 2018? Uzupełnij nasz formularz widoczny z prawej strony, a w odpowiedzi dostaniesz komplet dokumentów i rabat na rozliczenie! Zapraszamy. Z naszej pomocy skorzystało już ponad 200 tysięcy Polaków, którzy pracowali za granicą.

 

 

 

wezwanie Holandia 2018

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij