Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

12 kodów, które znajdziesz na swoim LOONFICHE - czyli belgijska karta podatkowa

20-05-2020 r.

Kolejnym dokumentem z zagranicy, który przetłumaczyliśmy jest Loonfiche, zwany też Fiche, czyli pit od belgijskiego pracodawcy. Znajduje się na nim wiele różnych pozycji, jednak tylko kilka z nich ma znaczenie dla rozliczenia przed zagranicznym urzędem skarbowym. Poniżej wyjaśniamy tzw. kody, którymi posługuje się belgijski fiskus, większość tych informacji ma wpływ na rozliczenie podatku. Zapraszamy do lektury!

Kod 250:

  • Bezoldigingen – wynagrodzenie netto podatnika.

Kod 286:

  • Bedrijfvoorheffing – jest to pobrana przez pracodawcę zaliczka na podatek dochodowy. Można odzyskać nawet wyższą kwotę, gdyż na wysokość zwrotu podatku mają wpływ jeszcze inne czynniki.

Kod 284

  • Werkbonus – premia pracownicza.

Kody 254 i 255:

  • Bijdragen in de reiskosten – składki na koszty podróży. Zależą to od warunków umowy zawartej z pracodawcą. Pod pozycją bijdragen in de reiskosten  mogą pojawić się czasami inne pozycje np. openbaar gemeenschappelijk vervoer, georganiseerd openbaar vervoer, andere vervoermiddel;
  • Terugbetaling woon – werkverkeer – zwrot dojazdów. Jest to rekompensata za korzystanie z transportu publicznego (pociąg, tramwaj, autobus itp.).

Kod 287:

  • Bijzondere bijdrage voor de sociale zekerheid/ inhoudingen voor de bijzondere bijdrage voor de sociale zekerheid – składki szczególne na ubezpieczenie społeczne/potrącenia dotyczące specjalnej składki na zabezpieczenie społeczne.

Kody 246, 305, 234, 233:

  • Overuren die recht geven op een overwerktoeslag – nadgodziny uprawniające do rocznej premii.

Kod 251:

  • Vervroegd vakantiegeld – przyspieszony dodatek urlopowy. Po odejściu z firmy lub z powodu zwolnienia, pracownik otrzymuje tzw. wynagrodzenie urlopowe za niewykorzystany urlop.

Kod 260:

  • Werkloosheidsuitkering – zasiłek dla bezrobotnych.

 

Jeśli pracowali Państwo w Belgii i są zainteresowani rocznym rozliczeniem podatku z Belgii,  zapraszamy do naszej firmy. Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie. Wystarczy wypełnić formularz obok >>>>>>>>>>>> by skorzystać z pomocy naszych specjalistów. Rozliczenia zgłaszamy do urzędu belgijskiego on-line, więc szybciej niż inne firmy uzyskujemy nadpłatę podatku dla naszych klientów!

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij