Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Rozliczenie podatku z Holandii

WW-uitkering dla bezrobotnych: Pozyskaj zasiłek

WW-UITKERING - zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

ZADZWOŃ LUB NAPISZ! Pomożemy Ci zarejestrować się w urzędzie holenderskim!

Jeżeli straciłeś pracę w Holandii, pomożemy Ci uzyskać zasiłek dla bezrobotnych w Holandii tzw. WW-uitkering. Ważne, aby od zakończenia zatrudnienia nie minęło 7 dni! Masz tylko tyle czasu na zarejestrowanie się w urzędzie! Nie zwlekaj!

Pobierz dokumenty

Pobierz - WW-UITKERING

Pobierz i wypełnij dokumenty wg. załączonej instrukcji w powyższym pliku. Dokumenty odeślij do nas mailem w formie skanu jak najszybciej! Poniżej znajdziesz wskazówki, jakich programów możesz użyć do skanowania dokumentów.

Krok po kroku

  • Dokumenty: Wydrukuj samodzielnie dokumenty (załączyliśmy je powyżej), wypełnij wg wskazówek tam zawartych i odeślij do naszej firmy w formie skanu/zdjęcia na wskazany tam e-mail. Na tym etapie musisz dokonać też płatności, byśmy mogli ci pomóc. Jeśli nie masz możliwości wydrukować dokumentów - zadzwoń do nas (tel. +48618288102 wew.1), wyślemy je do Ciebie pocztą, ale to może zbyt opóźnić zgłoszenie do urzędu!
  • Pomoc z wypełnieniem pobranych dokumentów: w pobranych dokumentach znajdziesz instrukcję, jak uzupełnić dokumenty. Jeśli będziesz mieć pytania, skontaktuj się z naszym konsultantem tel. +48618288102 wew.1. Pomożemy Ci!
  • Co dalej: Jeśli przesłałeś nam mailem uzupełnione dokumenty na zasiłek dla bezrobotnych, teraz poczekaj na kolejne instrukcje. Bo za około 5 dni od zarejestrowania Ciebie jako osoby bezrobotnej, otrzymasz formularz z holenderskiego urzędu. Jeśli się to stanie, koniecznie powiadom nas o tym jak najszybciej (mail: haga@cuf.com.pl). Ten dodatkowy formularz należy bowiem pilnie uzupełnić w sposób prawidłowy i odesłać do urzędu. Poprawne uzupełnienie dokumentów z tego etapu zmniejsza ryzyko odrzucenia twojego wniosku o zasiłek. Pomożemy Ci w tym! 

Wszystko o zasiłku

1. Kto może wnioskować?

O zasiłek WW-uitkering dla bezrobotnych może wnioskować osoba, której zatrudnienie ustało, a która legalnie pracowała na terenie Holandii minimum 26 tygodni w ciągu ostatnich 36 tygodni. Zakończenie zatrudnienia nie może być spowodowane zwolnieniem dyscyplinarnym lub na własną prośbę pracownika. Osoba wnioskująca o zasiłek, musi przebywać na terenie Holandii również po zakończeniu zatrudnienia. Nie ma możliwości, aby pobierać zasiłek dla bezrobotnych z Holandii i przebywać w Polsce.

2. Termin wnioskowania

O zasiłek można wnioskować tydzień przed końcem pracy lub maksymalnie do 7 dni po zakończeniu zatrudnienia. Po tym czasie wnioskowanie o zasiłek dla bezrobotnych nie jest możliwe. Dlatego pierwsze zgłoszenie dokumentów prosimy wykonać do nas SKANEM, by zdążyć pozyskać zasiłek.

3. Programy do skanowania

Jeśli ktoś nie ma programu do zeskanowania – nie ma problemu. Obecnie są dostępne różne aplikacje telefoniczne, które to umożliwiają. Polecamy instalowanie wybranej z nich:

  • Dla systemu iOS np. My Scans, Scanner Pro, Turbo Scan, CamScanner, GeniusScan.
  • Dla systemu Android np. My Scans, GeniusScan, CamScanner.
  • Dla systemu Windows Phone np. CamScanner, GeniusScan.

4. Jak długo można uzyskiwać zasiłek?

To zależy od stażu pracy. Jeżeli zostało przepracowane od 26 tygodni do 4 lat w Holandii, to przysługuje świadczenie jedynie na 3 miesiące.  Osoby, które przepracowały więcej niż 4 lata w Holandii, mogą liczyć na dłuższe zasiłki. W takim przypadku za każdy przepracowany rok zostanie naliczony 1 miesiąc zasiłku.

5. Ile wynosi zasiłek?

Przez pierwsze dwa miesiące, otrzymuje się 75% stawki dziennej (dagloon), od 3 miesiąca należy się 70% tej stawki. Stawka dzienna jest średnią zarobków wyliczoną z ostatnich 12 miesięcy. Zasiłek nie może jednak przekroczyć kwoty 2750 euro brutto miesięcznie. Co więcej, od każdej wypłacanej kwoty potrąca się tzw. vakantiegeld w wysokości 8% - otrzymuje się je na końcu pobierania zasiłku bądź raz do roku, w maju.

6. DigiD – co to jest?

DigiD (digital passport) to rodzaj podpisu elektronicznego w Holandii, który jest konieczny w kontaktach m.in. z urzędami gmin, urzędem podatkowym (Belastingdienst) czy niektórymi towarzystwami ubezpieczeniowymi (zorgverzekeraars). Posiadają go tylko osoby zameldowane na terenie Holandii.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zgłoś się do nas! Numery telefonów znajdziesz powyżej w sekcji krok po kroku.

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!