Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

dania

Feriepenge: Odzyskaj składki

Feriepenge - dodatek ze składek urlopowych z Danii

Zadzwoń do nas lub napisz! Pomożemy Ci odzyskać składki urlopowe Feriepenge z Danii.

Feriepenge może być odzyskane dla każdej osoby, która pracuje lub pracowała legalnie w Danii. Jest to ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Wyjechałeś już z Danii? Nic nie szkodzi, dodatek ten można odzyskać nawet 6 miesięcy po wyjeździe!

 

Pobierz dokumenty

Wypełnij dokumenty na Feriepenge wg załączonej w tych plikach instrukcji i wyślij do nas!

Feriepenge

Krok po kroku

  • Dokumenty: Wydrukuj samodzielnie dokumenty (załączyliśmy je powyżej), wypełnij wg wskazówek tam zawartych i odeślij do naszej firmy. Jeśli nie masz możliwości ich wydrukować - zadzwoń do nas, wyślemy je do Ciebie pocztą. Możesz także przyjechać do naszego biura i uzyskać całą pomoc na miejscu!
  • POMOC Z WYPEŁNIENIEM: Sprawdź w instrukcji dokumentów, jakie załączniki są wymagane, byśmy mogli Ci pomóc z pozyskaniem Feriepenge lub skontaktuj się z nami.
  • CO DALEJ: Przekazałeś do nas pełne dokumenty na Feriepenge? Teraz odpocznij, my zajmiemy się resztą. Będziemy Cię na bieżąco informować o etapach Twojej sprawy.

Wszystko o Feriepenge

1. Czas oczekiwania na odzyskanie składek urlopowych: Odzyskanie pieniędzy z Feriepenge trwa ok 2-3 miesięcy, liczone od momentu wysłania wniosku do urzędu. Może się wydłużyć się, jeżeli zgłosisz potrzebę podania nowego konta bankowego do otrzymania zwrotu (Nemkonto).

2. Wysokość odzyskanych składek: zależy od kilku czynników związanych z zatrudnieniem i zarobkami każdej osoby.

3. Za jaki okres można odzyskiwać składki: do 3 lat wstecz. Każdy rok na osobnym komplecie dokumentów.

4. NemKonto - co to jest?

To Twoje konto bankowe zgłoszone w Danii do urzędu. Na to konto będą przekazywane wszelkie oficjalne świadczenia: wypłata, zasiłek, zwrot Feriepenge, nadpłata podatku.

5. Ile urlopu przysługuje pracownikowi w Danii i kiedy mogę go wykorzystać?

Każdy, kto pracuje legalnie w Danii, ma do dyspozycji 5 tygodni urlopu rocznie. Jeśli pracownik nie przepracował w Danii pełnego roku, przysługuje mu ok 2,08 dnia urlopu za każdy przepracowany miesiąc. Urlop jest uruchamiany z kilkumiesięcznym przesunięciem. Tzn. że urlop wypracowany w całym roku 2017, można wykorzystać dopiero od pierwszego maja 2018 r. do końca kwietnia 2019 r.

6. Ile mam czasu, by ubiegać się o Feriepenge?

O ekwiwalent ten można ubiegać się do 3 lat wstecz, gdy ktoś nadal w Danii pracuje. Jeśli już tam nie pracuje, istnieje możliwość odzyskiwania składek, ale wyjazd z Danii nie mógł nastąpić dalej, niż 6 miesięcy temu.

7. Skąd mam wiedzieć, czy mogę mieć zwrot Feriepenge?

Feriepenge należne jest osobom, których pracodawca przekazywał 12,5% ich wypłaty na konto Feriekonto lub do innego funduszu urlopowego. Kwotę w ten sposób przekazywaną pracodawca powinien wykazać na każdym dokumencie podsumowującym wypłaty dla danego pracownika. Jeśli pracodawca opłaca składki prawidłowo, zazwyczaj w marcu po zakończonym roku podatkowym, pracownik otrzyma list z funduszu urlopowego. Dokument ten będzie wskazywał na kwoty Feriepenge.

 

Nie zwlekaj, zgłoś się do nas już teraz! Odzyskamy dla Ciebie dodatkowe pieniądze za pracę w Danii.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zgłoś się do nas pod numerem telefonu: 618288102 lub przez e-mail: info@cuf.com.pl

Z chęcią Ci pomożemy.

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij