Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

dania

Feriepenge: Odzyskaj składki

Feriepenge - dodatek ze składek urlopowych z Danii

Zadzwoń do nas lub napisz! Pomożemy Ci odzyskać składki urlopowe Feriepenge z Danii.

Feriepenge może być odzyskane dla każdej osoby, która pracuje lub pracowała legalnie w Danii. Jest to ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Wyjechałeś już z Danii? Nic nie szkodzi, masz 6 miesięcy od wyjazdu/wymeldowania aby ubiegać się o dodatek urlopowy.

 

Pobierz dokumenty

Wypełnij dokumenty na Feriepenge wg załączonej w tych plikach instrukcji i wyślij do nas!

Feriepenge

Krok po kroku

  • Dokumenty: Wydrukuj samodzielnie dokumenty (załączyliśmy je powyżej), wypełnij wg wskazówek tam zawartych i odeślij do naszej firmy. Jeśli nie masz możliwości ich wydrukować - zadzwoń do nas, wyślemy je do Ciebie pocztą. Możesz także przyjechać do naszego biura i uzyskać całą pomoc na miejscu!
  • POMOC Z WYPEŁNIENIEM: Sprawdź w instrukcji dokumentów, jakie załączniki są wymagane, byśmy mogli Ci pomóc z pozyskaniem Feriepenge lub skontaktuj się z nami.
  • CO DALEJ: Przekazałeś do nas pełne dokumenty na Feriepenge? Teraz odpocznij, my zajmiemy się resztą. Będziemy Cię na bieżąco informować o etapach Twojej sprawy.

Wszystko o Feriepenge

1. Czas oczekiwania na odzyskanie składek urlopowych: Odzyskanie pieniędzy z Feriepenge trwa ok 2-3 miesięcy, liczone od momentu wysłania wniosku do urzędu. Może się wydłużyć się, jeżeli zgłosisz potrzebę podania nowego konta bankowego do otrzymania zwrotu (Nemkonto).

2. Wysokość odzyskanych składek: zależy od kilku czynników związanych z zatrudnieniem i zarobkami każdej osoby.

3. Za jaki okres można odzyskiwać składki: do 6 miesięcy od ostatniego dnia pracy w Danii.

4. NemKonto - co to jest?

To Twoje konto bankowe zgłoszone w Danii do urzędu. Na to konto będą przekazywane wszelkie oficjalne świadczenia: wypłata, zasiłek, zwrot Feriepenge, nadpłata podatku.

5. Ile urlopu przysługuje pracownikowi w Danii i kiedy mogę go wykorzystać?

Każdy, kto pracuje legalnie w Danii, ma do dyspozycji 5 tygodni urlopu rocznie. Jeśli pracownik nie przepracował w Danii pełnego roku, przysługuje mu ok 2,08 dnia urlopu za każdy przepracowany miesiąc. Urlop jest uruchamiany z kilkumiesięcznym przesunięciem. Tzn. że urlop wypracowany w całym roku 2019, można wykorzystać dopiero od pierwszego maja 2020 r. do końca kwietnia 2021r.

6. Skąd mam wiedzieć, czy mogę mieć zwrot Feriepenge?

Feriepenge należne jest osobom, których pracodawca przekazywał 12,5% ich wypłaty na konto Feriekonto lub do innego funduszu urlopowego. Kwotę w ten sposób przekazywaną pracodawca powinien wykazać na każdym dokumencie podsumowującym wypłaty dla danego pracownika. Jeśli pracodawca opłaca składki prawidłowo, zazwyczaj w marcu po zakończonym roku podatkowym, pracownik otrzyma list z funduszu urlopowego. Dokument ten będzie wskazywał na kwoty Feriepenge.

 

Nie zwlekaj, zgłoś się do nas już teraz! Odzyskamy dla Ciebie dodatkowe pieniądze za pracę w Danii.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zgłoś się do nas pod numerem telefonu: 618288102 lub przez e-mail: bok@cuf.com.pl

Z chęcią Ci pomożemy.

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!