Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

JAAROPGAAF czyli holenderska karta podatkowa – tłumaczenie

07-05-2020 r.

Nasi klienci często pytają, jakie znaczenie mają poszczególne informacje na ich karcie podatkowej z Holandii. Chcą też wiedzieć, które dane wpływają na rozliczenie podatkowe. Dlatego przedstawiamy mały słownik wyrazów z Jaaropgaafe, czyli rocznego dokumentu od pracodawcy, na którym podsumowane są różne kwestie np. dochód (Loon voor de loonbelasting/volksverzekeringen), pobrany podatek (Ingehouden loonbelasting/premie volksverzekeringen (loonheffing)) i kilka innych kwot. Sami zobaczcie, jakie dane można znaleźć na Jaaropgaafe z Holandii:

 1. Loon voor de loonbelasting/volksverzekeringen – dochód brutto.
 2. Ingehouden loonbelasting/premie volksverzekeringen (loonheffing) – pobrana przez pracodawcę zaliczka na podatek dochodowy i ubezpieczenie społeczne w Holandii. Stanowi maksymalną kwotę zwrotu podatku z Holandii, o jaką można się ubiegać przy spełnieniu odpowiednich warunków.
 3. Verrekende arbeidskorting – ulga pracownicza. Przysługujące pomniejszenie opodatkowania dokonane przez pracodawcę.
 4. Loonheffingskorting met ingang van ja/nee – ulga w podatku od wynagrodzenia.
  Jeżeli możliwe jest stosowanie tej ulgi, podatek od wynagrodzenia albo składki na ubezpieczenia społeczne naliczone na podstawie wynagrodzenia, pomniejszane są o kwotę ulgi. Istnieją cztery możliwości stosowania ulgi przez pracodawcę: powszechna ulga podatkowa, (zwiększona) ulga pracownicza, ulga dla pracowników starszych, ulga dla młodzieży niepełnosprawnej.
 5. Burgerservicenummer – w skrócie BSN/SOFI czyli numer identyfikacji podatkowej w Holandii. Numer jest niezbędny do corocznego rozliczenia podatkowego.
 6. Loon voor de Zorgverzekeringswet – holenderski dochód brutto podlegający ustawowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu.
 7. Ingehouden bijdrage Zorgverzekeringswet – zapłacona składka na ubezpieczenie zdrowotne.
 8. Verrekende levensloopverlofkorting – kwota ulgi podatkowej pracownika, jaka została uwzględniona w oparciu o uczestnictwo w programie oszczędnościowym.
 9. Totaal premies werknemersverzekeringen – zapłacone składki pracownicze dla osób poniżej wieku emerytalnego (nie ma wpływu na zwrot podatku).
 10. Werkgeversheffing Zorgverzekeringswet – wysokość składek, jakie pracodawca zapłacił na ubezpieczenie (nie ma wpływu na zwrot podatku).
 11. Tabel WIT – wskaźnik/kod dochodu. Najczęściej kod nie ma znaczenia dla rozliczenia.

Jeśli zapoznajesz się z tym artykułem, zapewne potrzebujesz pomocy z rocznym rozliczeniem podatku w Holandii

Zgłoś się do nas - pomagamy osobom pracującym za granicą rozliczyć się w holenderskim urzędzie skarbowym. Wypełnij formularz obok i skorzystaj z pomocy naszych konsultantów.

 

 

 

 

 

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii, Danii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Belgii, Niemiec i Holandii. Zapraszamy!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij