Powiadomienie o plikach cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), które zbierają i przetwarzają Twoje dane w celu profilowania treści strony aby dopasować ją do Twoich potrzeb, a także w celach statystycznych oraz służących poprawie jakości naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa ich świadczenia: Więcej Rozumiem

CUF zwrot podatku
infolinia: 61 82 88 102

Rozliczenie podatku i pozyskanie zasiłków dla Polaków pracujących za granicą

Austria: Odzyskaj podatek

WYPEŁNIJ FORMULARZ OBOK
To pierwszy krok, żeby Twoje pieniądze wróciły do Ciebie!

Zgłoszenie przez formularz obok to także gwarancja otrzymania R A B A T U  15%!!!

Jeśli jesteś rezydentem, obowiązkowo musisz się rozliczyć z podatku. Rezydent to osoba, która pracowała w Austrii ponad pół roku bez przerwy albo w danym roku jej dochód z Austrii wyniósł 90% całego dochodu ze wszystkich państw. Jeśli nie jesteś rezydentem i tak warto, żebyś się rozliczył i odzyskał swój nadpłacony podatek. Jedynym warunkiem jest to, że w innych krajach (poza Austrią) nie zarobiłeś ponad 11 tysięcy euro. Nie martw się niczym – pomożemy Ci wypełnić wymagane dokumenty, odzyskamy największy możliwy zwrot podatku i doliczymy wszystkie przysługujące Ci ulgi i dodatki. Twoje pieniądze czekają na Ciebie aż do 5 lat wstecz.

Wypełnij formularz widoczny obok, a nasz pracownik skontaktuje się z Tobą i prześle dokumenty e-mailem lub tradycyjną pocztą. Możesz też sam pobrać, uzupełnić i wysłać nam potrzebne dokumenty dostępne poniżej:

Pobierz dokumenty

Wypełnij je wg załączonej w plikach instrukcji i wyślij do nas!

Austria 2023

 Austria 2022

Austria 2021

Austria 2020

Austria 2019

 

Krok po kroku

Z nami rozliczenie podatku w Austrii będzie bardzo proste. Wystarczy, że wypełnisz formularz obok i poczekasz na kontakt od nas lub samodzielnie pobierzesz i uzupełnisz dokumenty, dostępne powyżej.

Oprócz tego potrzebujesz:

  • kopia Lohnzettel (L16). Jest to dokument od pracodawcy (odpowiednik polskiego PIT 11), który otrzymujesz do końca lutego w wersji papierowej lub szybciej w wersji elektronicznej. Najlepiej uzyskać go od razu po zakończeniu pracy, jednak później można zwrócić się do pracodawcy, aby ponownie przesłał L16.
  • zaświadczenie o dochodach w Polsce EU/EEA, które pobierzesz z naszego kompletu dokumentów – wypełni Ci je Twój urząd skarbowy,
  • a jeśli mamy zwiększyć Twój zwrot o ulgi i dodatki – załącz dokumenty wskazane w instrukcji dołączonej do kompletu dokumentów np. poświadczenia zameldowania w Austrii, kopie biletów za przejazdy, kopie rachunków za mieszkanie w Austrii, decyzję o przyznaniu Familienbeihilfe.

Pobierz nasz komplet dokumentów i sprawdź, co jeszcze może Ci pomóc sprawnie odzyskać duży zwrot podatku.

Teraz możesz odpocząć, a my zajmiemy się resztą! Odzyskamy dla Ciebie pieniądze – średnio ok. 3-4 tysiące złotych! Co ważne – nie pobieramy opłat z góry.

Wszystko o podatku

1. Czas rozliczenia: zwrot Twoich pieniędzy od momentu wysłania deklaracji do urzędu potrwa od 3 do 6 miesięcy, jednak zdarza się, że jest to szybciej!

2. Wysokość zwrotów: średnio nasi klienci odzyskują 4-4,5 tysiąca złotych!

3. Ile lat możesz rozliczyć: rozliczymy Cię, aż do 5 lat wstecz!

4. Obowiązek do rozliczenia mają osoby:

  • rezydenci podatkowi tego kraju;
  • z nieograniczonym obowiązkiem podatkowym [w pkt. 7 wyjaśnienie tej kwestii];
  • które miały w ciągu roku więcej niż jednego pracodawcę, a dochód roczny w Austrii przekroczył 12 000 euro;
  • które dostały wezwanie do rozliczenia z urzędu skarbowego w Austrii;
  • których dochody z innych źródeł w Austrii przekroczyły 730 Euro, a dochód roczny w Austrii przekroczył 12 000 euro.

5. Termin do rozliczenia przy obowiązku podatkowym: 30 kwietnia roku następnego.

6. Ulgi i dodatki
W Austrii dostępne są liczne ulgi i dodatki, które zwiększą kwotę Twojego zwrotu. Są to:

  • Kinderbetreuungsgeld – w przypadku pobierania zasiłku na dziecko poniżej 10 roku życia, przez minimum pół roku, przysługuje nam odliczenie za opiekę maksimum 2300 euro rocznie. Tę samą kwotę można odliczyć, gdy dziecko jest niepełnosprawne i ma poniżej 16 lat. Jako koszt opieki liczy się wydatki poniesione na przedszkole, internat itp.
  • Kinderfreibetrag – odliczenie podatkowe wynoszące rocznie ok. 220 euro na każde dziecko.
  • Arbeitsmittel – dodatkowe pieniądze, które dostaniemy za poniesione wydatki na narzędzia potrzebne do pracy.
  • Kosten für doppelte Haushaltsführung und Familienheimfahrten (zwiększymy Twój podatek, doliczając tę ulgę) – to tzw. koszt podwójnego gospodarstwa oraz podróżowania do miejsca, gdzie mieszkamy na stałe (czyli podróże Polska-Austria). W ramach podwójnego domostwa można doliczyć do 2200 EUR rocznie. Ważna informacja dla singli – by się kwalifikować na ten dodatek, trzeba mieć swoje mieszkanie.
  • Pendlerpauschale (zwiększymy Twój podatek, doliczając tę ulgę) – dodatek dla osób, które z miejsca zamieszkania do pracy dojeżdżają więcej niż 20 km. 
  • Mehrkindzuschlag – wsparcie dla rodzin mających powyżej 3 dzieci;
  • Krankheitskosten – możemy odliczyć od podatku wydatki na leczenie oraz inne koszty związane z leczeniem.

Wszystkie ulgi związane z dziećmi przysługują tylko tym rodzicom, którzy pobierają w Austrii zasiłek rodzinny Familienbeihilfe. Aby je doliczyć, konieczne jest załączenie decyzji o przyznaniu zasiłku na dzieci. Starając się o wybraną ulgę, trzeba dołączyć do zgłoszenia druki i dokumenty poświadczające poniesione koszty, np. bilety, faktury, rachunki itp.

7. Nieograniczony obowiązek podatkowy
Występuje wtedy, gdy osoba przepracowała w Austrii ponad pół roku. Okres tych 6 miesięcy pracy nie musi zamykać się w jednym roku podatkowym. Istotne jest również to, że urlop wypoczynkowy, czy choroba, nie są traktowane jako przerwa w pracy. Dodatkowo dochód takiej osoby poza Austrią musi wynosić poniżej 11 000 EUR. Jeżeli podatnik pracował krócej niż 183 dni, ale jego dochód poza Austrią był niższy niż 11 000 euro, to możemy również wnioskować o nieograniczony obowiązek podatkowy.

8. Kwota zwrotu
W wielu przypadkach można odzyskać cały zapłacony podatek. Zazwyczaj wystarczy, że zarobiona kwota, jest niższa niż kwota wolna od podatku wynosząca 11 000 euro.

9. Status rezydenta
Rezydentem jest ten, kto pracował w Austrii ponad pół roku bez przerwy lub dla kogo dochód z Austrii stanowi 90% całego dochodu ze wszystkich krajów w tym roku. Taka osoba ma obowiązek rozliczyć się z podatku. Każdy, kto pracował poniżej 183 dni w roku - może się rozliczyć. Wystarczy, że jest się obywatelem jednego z państw Unii Europejskiej oraz poza Austrią zarobi się mniej niż 11 000 EUR.

10. BUAK
BUAK to austriackie świadczenie urlopowe. Traktowane jest jako dochód. Trzeba doliczać je do rocznego rozliczenia podatkowego. Wysokość BUAK znajdziemy na osobnym dokumencie od pracodawcy. BUAK może wpłynąć na wysokość zwrotu podatku, nieznacznie go obniżyć.

11. Pracownik oddelegowany

Rozliczamy również pracowników oddelegowanych. Jeśli więc podatek był odprowadzany na terenie Austrii, możemy przygotować deklarację podatkową. Wystarczy, posiadać dokument od pracodawcy Lohnzettel (L16), który jest podstawą do rozliczenia. Jeśli podatek nie był odprowadzany na terenie Austrii - niestety nie pomożemy z rozliczeniem.

Nie czekaj, zgłoś się już dziś! Twoje pieniądze czekają na Ciebie nawet do 5 lat wstecz – ok. 4 - 4,5 tysiąca złotych rocznie!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zgłoś się do nas pod numerem telefonu 061 82 88 102 lub przez e-mail z zakładki KONTAKT. Z chęcią Ci pomożemy!

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz

Odzyskaj podatek i zasiłek!
Otrzymasz komplet dokumentów na podany e-mail.

Firma CUF oferuje szybki i profesjonalny zwrot podatku z zagranicy. By go otrzymać, wystarczy wypełnić formularz z naszej strony. Wykonujemy rozliczenia podatku z: Anglii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec, Belgii i Austrii. Pozyskujemy zasiłki z Niemiec i Holandii. Zapraszamy!